اسامی برندگان این دوره از رقابت ها در بخش های مختلف سینمایی به شرح زیر است:
در بخش بهترین فیلم بلند سینمایی:
«بازگشته»، «کمبود بزرگ»، «مکس دیوانه: جاده خشم»، «اتاق»، «افشاگر»، (برنده نهایی)، «مریخی»، «بروکلین»، «پل جاسوسها»
در بخش بهترین کارگردانی:
«آدام مککی»؛ کمبود بزرگ
«آلخاندرو گونزالز ایناریتو»، بازگشته (برنده نهایی)
«تام مککارتی»؛ افشاگر
«جورج میلر»؛ مکس دیوانه: جاده خشم
«لنی آبراهامسون»؛ اتاق
در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد:
«برایان کارنستون»؛ ترامبو
«مت دیمون»؛ مریخی
«لئوناردو دیکاپریو»؛ بازگشته (برنده نهایی)
«مایکل فاسبندر»؛ استیو جابز
«ادی ردماین»؛ دختر دانمارکی
در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن:
کیت بلانشت»؛ کارول
«بری لارسون»؛ اتاق (برنده نهایی)
«سیبرشا رونان»؛ بروکلین
«شارلوت رامپلینگ»؛ 45 سال
«جنیفر لاورنس»؛ جوی
در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
«کریستین بیل»؛ کمبود بزرگ
«تام هاردی»؛ بازگشته
«مارک رافلو»؛ افشاگر
«مارک رایلنس»؛ پل جاسوسها(برنده نهایی)
«سیلوستر استالونه»؛ اعتقادنامه
در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
«جنیفر جیسون لی»؛ هشت نفرتانگیز
«رونی مارا»؛ کارول
«راشل آدامز»؛ افشاگر
«آلیشیا ویکاندر»؛ اکس مشینا (برنده نهایی)
«کیت وینزلت»؛ استیو جابز
در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی:
آغوش شیطان (کلمبیا)، موستانگ (فرانسه)، پسر شائول (مجارستان) (برنده نهایی)، ذیب (اردن)، یک جنگ (دنمارک)
در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی:
کمبود بزرگ (برنده نهایی)، بروکلین، کارول، مریخی، اتاق
در بخش بهترین فیلمنامه اصلی:
پل جاسوسها، اکس مکشینا، Inside Out، افشاگر (برنده نهایی)، از کف خیابانهای کمپتون
در بخش بهترین مستند بلند سینمایی:
امی (برنده نهایی)،سرزمین کارتل، نگاه سکوت، چه اتفاقی افتاد آقای سایمون؟
در بخش بهترین انیمیشن بلند سینمایی:
آنومالیسا،بیرون درون (برنده نهایی)، شان دشیپ (گوسفند ناقلا)، وقتی مارین آنجا بود
در بخش بهترین تدوین:
کمبود بزرگ، مکس دیوانه: جاده خشم (برنده نهایی)، بازگشته، جنگ ستارگان: نیرو برمیخیزد، افشاگر
در بخش بهترین موسیقی متن:
«پل جاسوسان»، توماس نیومن
«هشت نفرت انگیز»، انیو موریکونه (برنده نهایی)
«سیکاریو»، جوهان جوهانسون
«کارول»، کارتر بورول
«جنگ ستارگان: نیرو برمیخیزد»، جان ویلیامز
در بخش بهترین فیلمبرداری:
بازگشته (برنده نهایی)، کارول، هشت نفرت انگیز، مکس دیوانه: جاده خشم، سیکاریو
در بخش بهترین طراحی لباس:
کارول، سیندرلا، دختر دانمارکی، مکس دیوانه: جاده خشم (برنده نهایی)، بازگشته
در بخش بهترین مستند کوتاه:
تیم 12، چو آنسوی خطوط، کلود لنزمن، دختری در رودخانه (برنده نهایی)، آخرین روز آزادی
در بخش بهترین چهرهآرایی:
مکس دیوانه:جاده خشم (برنده نهایی)، بازگشته، پیرمرد 100 ساله که از پنجره بالا رفت و ناپدید شد
در بخش بهترین طراحی تولید:
پل جاسوسها، دختر دانمارکی، مکس دیوانه: جاده خشم (برنده نهایی)، مریخی، بازگشته
در بخش بهترین میکس صدا:
پل جاسوسها، مکس دیوانه جاده خشم (برنده نهایی)، مریخی، بازگشته، جنگ ستارگان: نیرو برمیخیرد
در بخش بهترین صداگذاری:
مکس دیوانه: جاده خشم (برنده نهایی)، بازگشته، مریخی، سیکاریو، جنگ ستارگان
در بخش بهترین جلوههای ویژه:
اکس مشینا (برنده نهایی)، مکس دیوانه: جاده خشم، مریخی، بازگشته، جنگ ستارگان نیرو برمیخیزد
در بخش بهترین فیلم کوتاه، اکشن زنده:
آواماریا، روز اول، همه چیز خوب خواهد شد، شاک، شاترر (برنده نهایی)
در بخش بهترین فیلم کوتاه، انیمیشن:
داستان خرس (برنده نهایی)، پرولوگ، جهان فردا، تیم افسانهای سانجای