حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۸
مدیر بازرگانی شركت ملی نفتكش ایران از پهلوگیری نخستین كشتی این شركت در بنادر آفریقا پس از لغو تحریم‎ها خبر داد.
نخستین نفتكش ایران در قاره آفریقا پهلو گرفت

اخبار معاصر: به نقل از شركت ملی نفتكش، نصرالله سردشتی مدیر بازرگانی شركت ملی نفتكش ایران با بیان اینكه ناوگان این شركت به لحاظ فنی و عملیاتی مشكلی برای تردد در آبها و بنادر اروپا ندارد، گفت: از ژانویه (دیماه) 2016 و با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترك(برجام)، تلاشهای ما برای اخذ رتبه، پرچم و بیمه نفتكش ها، بیش از گذشته شدت گرفت كه در نتیجه این اقدام ها، مسایل مربوط به پرچم و كلاس كشتیهای ناوگان به طور كامل حل شد.

وی درباره بیمه كشتیها نیز افزود: باتوجه به پیگیریها و رایزنیهای انجام شده این مشكل مرتفع شده است، به طوری كه بزودی شاهد ورود كشتیهای ناوگان شركت ملی نفتكش به كلوپ‎‎های بین المللی بیمه ای و حضور ناوگان این شركت در پایانه های اروپایی و دیگر پایانه های بزرگ نفتی در دنیا خواهیم بود.

مدیر بازرگانی شركت ملی نفتكش ایران به پهلوگیری نخستین نفتكش ایرانی در بنادر آفریقا پس از لغو تحریمها اشاره و اضافه كرد: تا پیش از لغو تحریمها، كشتیهای شركت ملی نفتكش تنها در بنادر شش كشور تعیین شده برای صادرات نفت كشور پهلو میگرفتند اما اواخر اسفندماه سال گذشته، شاهد پهلوگیری نخستین كشتی این شركت در بندری به جز بنادر این شش كشور بودیم.

وی ابراز امیدواری كرد به زودی شاهد پهلوگیری كشتیهای شركت ملی نفتكش ایران در بنادر اروپایی باشیم.

سردشتی با بیان اینكه ناوگان شركت ملی نفتكش ایران تا پیش از تحریم ها همواره مورد توجه شركت های بزرگ نفتی بوده است، بیان كرد: نخستین كشتی ناوگان شركت ملی نفتكش ایران پس از لغو تحریمها در اسفند ماه سال گذشته به اجاره یكی از شركت های بزرگ نفتی درآمد.

وی با بیان اینكه تمامی كشتیهای ناوگان این شركت در سال گذشته فعال و عملیاتی بوده، گفت: هم اكنون90 درصد ناوگان این شركت در خدمت صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایرنا، از دی ماه سال گذشته و اجرایی شدن برجام (توافق ایران و 1+5) تحریم های صنعت نفت و نفتكش های ایرانی رفع شد.

با توجه به ریسك بالای حمل محموله های نفتی، بنادر بسیاری از كشورها به شرطی اجازه تردد به نفتكش‎ها را می‎دهند كه تحت پوشش بیمه‎های معتبر بین المللی قرار داشته باشند، بر این اساس به دلیل تحت پوشش قرار نگرفتن بیمه‎های بین المللی، حضور نفتكش‎های ایرانی در بنادر اروپایی با مانع مواجه شد.

در صورت رفع مشكل بیمه، نفتكش های ایرانی علاوه بر حمل نفت ایران به مقصد اروپا، می‎توانند نفت شركت‎های بین المللی را نیز در بنادر مختلف حمل كنند.

انتهای پیام/


منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: