حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴
مراسم اعطای مدال در لندن برگزار شد.
جایزه سگ نظامی

اخبار معاصر: مدال « ماریا دیکین» عالی ترین مدال نظامی بریتانیا برای جانوران به سگی از نژاد « آوچارکای» آلمانی به نام « لوکا» اعطا شد که پاهای جلویی خود را در زمان انجام وظیفه در افغانستان و عراق از دست داد. این خبر در سایت سازمان خیریه کمک به جانوران « PDSA» منتشر شد.

مراسم اعطای مدال در لندن برگزار شد. لوکای 12 ساله که همراه صاحبش گروهبان کریس اولینگهم، در آمریکا زندگی می کند برای دریافت مدال به لندن پرواز کرد.

سگ آوچارکا 6 سال در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرد و به جستجوی مین مشغول بود. در سال 2012 در افغانستان با بمب دست ساز برخورد کرد و پاهای جلویی خود را از دست داد. پس از این حادثه سگ بازنشسته شد. لوکا و صاحبش در کالیفرنیا زندگی می کنند.

لوکا 67-مین جانوری است که این مدال را دریافت کرد. این مدال در سال 1943 میلادی به ابتکار ماریا دیکین، بنیان گذار سازمان خیریه PDSA تأسیس شد. این مدال از برنز درست شده است و روی آن نوشته شده « به خاطر شجاعت» و « ماهم خدمت می کنیم». شهردار لندن این مدال را اعطا کرد. در سالهای مختلف این مدال به سگ ها، گربه ها و اسب ها و کبوترهای گوناگونی اعطا شده است.

انتهای پیام/

منبع: اسپوتنیک


برچسب ها: سگ نظامی ، جایزه ، لندن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: