حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
در دیدار ظریف با علی‌اف مطرح شد
رئیس جمهور آذربایجان در دیدار وزیر خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از روابط عالی تهران و باکو، بر گسترش همکاری‌های ۲ کشور در مبارزه با تروریسم تأکید کرد.

اخبار معاصر: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که برای شرکت در نخستین اجلاس سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، آذربایجان و روسیه در باکو به سر می‌برد، با الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

تاکید رئیس جمهور آذربایجان بر گسترش همکاری‌ها با ایران در مبارزه با تروریسم

الهام علی‌اف با ابراز خشنودی از روابط عالی ایران و آذربایجان، آن را نتیجه اشتراکات متعدد و اراده مشترک رهبران دو کشور دانست.

رئیس جمهور آذربایجان همکاری‌ها در سازمان‌های بین‌المللی و در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی از جمله در زمینه سرمایه‌گذاری، توریسم و حمل و نقل را برای هر 2 کشور مهم و مفید دانست و تاکید کرد: آینده ما در روابط و همکاری‌های منطقه‌ای با کشورهای همسایه است.

وی اجلاس سه‌جانبه با ایران و روسیه را مهم دانست و آن را صفحه جدیدی در روابط آذربایجان با 2 کشور همسایه خود دانست.

رئیس جمهور آذربایجان همچنین همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم را از دیگر حوزه‌های مهم همکاری 2 کشور دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با ابلاغ سلام‌های گرم حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، بر سیاست قطعی ایران در گسترش روابط با آذربایجان و دیگر همسایگان خود تاکید و از روابط عالی 2 کشور در دوران ریاست جمهوری الهام علی‌اف ابراز خشنودی کرد.

ظریف ارتباط شمال جنوب از طریق اتصال راه‌آهن را یکی از پروژه‌های اساسی 2 کشور دانست و از روابط بانکی و همکاری‌ها در حوزه‌های توریسم، انرژی، مبارزه با تروریسم و همکاری در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی به‌ عنوان دیگر حوزه‌های مهم همکاری که باید گسترش یابد، نام برد.

انتهای پبام/


منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: