حضرت امام صادق علیه السلام : هرگاه خداوند خیر بنده ای را اراده کند او را نسبت به دنیا بی رغبت می کند و بر دین دانایش می گرداند و عیب هایش را به او می نمایاند      
کد خبر: ۹۹۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
لیگ ستارگان بورس از مهم ترین ابزار‌های فرهنگ​ سازی؛
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: نتایج مثبت لیگ ستارگان بورس حاصل تلاش همه ارکان بازار سرمایه و جامعه دانشگاهی است.
اخبار معاصر: آقای شاپور محمدی در آیین پایانی سومین دوره لیگ بین المللی ستارگان بورس گفت: لیگ ستارگان بورس برای بازار سرمایه رویدادی ارزشمند محسوب می‌شود و یکی از مهمترین ابزار‌های فرهنگ​سازی است.
وی ادامه داد: باید توجه کرد که فرهنگ​سازی با آموزش‌های آکادمیک و دانشگاهی تفاوت اساسی دارد و بخشی از آموزه‌های بازار‌های مالی تنها از طریق تجربه منتقل می‌شود البته باید تاکید کنم فرهنگ​سازی و آموزش‌های کلاسیک مکمل یکدیگرند.
وی با اشاره به اینکه هرچند نمی‌توان گفت رویداد‌هایی همچون لیگ ستارگان بورس جایگزین آموزه‌های دانشگاهی است و برعکس آن آموزش‌های کلاسیک جایگزین فرهنگ​سازی است، افزود: هریک از این دو لازمه بازار سرمایه هستند، اما آموزش در فرهنگسازی غیرمستقیم انجام می‌شود و تاثیر آن عمیق‌تر است.
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: لیگ ستارگان بورس یکی از اقداماتی است که همواره مورد توجه نهاد ناظر است و تلاش می‌کنیم مسیر برگزاری این رویداد هموار باشد، البته فرهنگ​سازی در بازار سرمایه محدود به لیگ ستارگان نیست. فرهنگ​سازی در ارکان بازار سرمایه از جمله بورس کالا، بورس انرژی، بورس تهران، سمات و شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس پیگیری می‌شود.
آقای محمدی اضافه کرد: لیگ ستارگان بورس امسال شاهد رشد کمی ۹۰ درصدی بود و از بعد کیفی نیز به شکل بین المللی برگزار شد. ۶۵ تیم از دانشگاه‌های ایران و چهار کشور عمان، ترکیه، سوریه و عراق در این رویداد حضور داشتند و ۳۰۰ دانشجو طی مدت ۵۰ روز رقابت کردند، این دانشجویان همگی برندگان سومین لیگ ستارگان بورس هستند.
دبیر شورای عالی بورس با اشاره به اینکه در این رویداد رقابت سالم اصل اول محسوب می‌شود، افزود: کسب ثروت از طریق اطلاعات نهان اقدام صحیحی نیست، بلکه به دست آوردن درآمد سالم و صحیح هنر است. در این راستا رویداد حاضر، تجربه کسب سالم ثروت بود.
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار تاکید کرد: داد و ستد صحیح در بازار سرمایه به فاکتور‌های متعددی از جمله رعایت قوانین و مقررات، دانش مالی، اخلاق سرمایه گذاری، روان شناسی، تحلیل مناسب و اتخاذ استراتژی صحیح وابسته است و همه این عوامل در کنار هم یک سرمایه گذاری موفق را تشکیل می‌دهند و لیگ ستارگان بورس یکی از راه‌های آموختن مجموعه‌ای از این توانمندی هاست. 
وی با تاکید بر اینکه بازار سرمایه به توانمندی‌های متعدد نیاز دارد، افزود: بازار سرمایه در هر شرایطی استراتژی خاص خود را می‌طلبد و استفاده از توانایی‌ها به تجربه نیاز دارد، البته قطعا علم نیز جایگاه خود را دارد. 
دبیر شورای عالی بورس با ابراز خرسندی از تجارب کسب شده در لیگ ستارگان بورس به پیام پاول اندروز؛ دبیرکل آیسکو اشاره کرد و گفت: پیام دبیرکل آیسکو قوت قلب نهاد بازار سرمایه بود و من از وی قدردانی می‌کنم. نتایج مثبت کسب شده در لیگ ستارگان بورس، محصول تلاش همه ارکان بازار سرمایه و همراهی دانشگاه الزهراست.
برچسب ها: بورس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار