سنگ‌اندازی واشنگتن در روند اجرای توافق دمشق با کُردها
جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی کاروان ارتش سوریه را هدف قرار دادند

اخبار معاصر: به نقل از روسیا الیوم، مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، وابسته به معارضان، اعلام کرد که هواپیماهای جنگی ائتلاف بین‌المللی یک کاروان ارتش سوریه را در منطقه «الرصافه» در جنوب غرب شهر الرقه بمباران کردند.

این مرکز جزئیاتی درباره تلفات جانی احتمالی نداده است.

طبق اعلام مرکز مذکور، کاروان ارتش سوریه به سمت شهر «الطبقه» حرکت می‌کرد که در منطقه الرصافه هدف جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی قرار گرفت.

این در حالی‌ است که خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه اعلام کرد که ارتش سوریه بامداد امروز وارد شهر الطبقه و اطراف فرودگاه نظامی الطبقه در استان الرقه شده است.

منابع سوری یکشنبه‌شب گزارش دادند که نیروهای ارتش حرکت به سمت جبهه‌های جنگ در شمال شرق کشور را برای مقابله با تجاوز ترکیه آغاز کرده‌اند.

«عصمت شیخ حسن» از مسئولان نظامی وابسته به قسد تأکید کرد که کُردها با روسیه به توافق رسیده‌اند که شهر عین العرب(کوبانی) تحویل دولت سوریه شود.

ولی به نظر می‌رسد آمریکا مصمم است در مسیر اجرای این توافق و استقرار ارتش در مناطق شمالی سنگ‌اندازی کند.

در همین راستا، برخی منابع کردی گزارش داده‌اند که نیروهای آمریکایی که در اطراف مناطق غربی شهر «منبج» مستقر شده، مانع ورود نیروهای ارتش سوریه به این شهر شده‌اند.

«دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، عصر دیروز نیز تأکید کرد که ارتش سوریه در حد فاصل بین مناطق نفوذ «شورای نظامی منبج» و مناطق نفود «سپر فرات» میان «العریمه» و «عون الدادات» در حومه حلب مستقر شده است و قرار است این روند استقرار در مرزهای سوریه- ترکیه در منطقه «عین العربی» گرفته تا منطقه «الجزیره» و مرزهای مشترک با عراق تکمیل شود.

ائتلاف آمریکا به رهبران شبه‌نظامیان کُرد اعلام کرده بود که درصدد عقب‌نشینی از پایگاه نظامی خود در منبج و پایگاه «خراب عشک» در حومه شهر «عین العرب» است این در حالی‌ است که نیروهای این ائتلاف هنوز از مواضع‌شان در شهرک «عین عیسی» در حومه شمالی الرقه عقب‌نشینی نکرده‌اند.