به جرم رشوه، اختلاس و پنهان کردن عوایدی مجرمانه؛
مدیر سامسونگ ۲ سال و نیم به زندان می رود
به گزارش پایگاه خبری معاصر و به نقل از رویترز، دادگاهی در کره جنوبی «جی. وای. لی» نایب رئیس شرکت سامسونگ الکترونیک را به ۲ سال و نیم (۳۰ ماه) زندان محکوم کرده است. این رویداد روی مدیریت لی در سامسونگ و همچنین دیدگاه عمومی کره جنوبی نسبت به این شرکت تأثیرات مهمی دارد.

این رویداد سبب می‌شود لی از تصمیم گیری های مهم در شرکت سامسونگ کنار گذاشته شود. این در حالی است که شرکت کره‌ای سعی دارد بر رقبایش غلبه کند. همچنین لی نمی‌تواند بر فرایند ارث بری از پدرش نظارت کند. این امر در حفظ کنترل وی بر سامسونگ نیز نقش مهمی دارد.

لی ۵۲ ساله در سال ۲۰۱۷ میلادی به جرم رشوه به یکی از مشاوران سابق رئیس جمهور کره جنوبی متهم و به ۵ سال زندان محکوم شد. او اعلام کرد هیچ خطایی نکرده و مدت زمان محکومیت وی کاهش یافت. پس از آن نیز با رأی دادگاه تجدیدنظر محکومیت تعلیق شد. در نتیجه لی تنها با گذراندن یک سال در زندان آزاد شد.

اما دادگاه عالی این پرونده را به دادگاه بلندپایه سئول فرستاد که رأی آن امروز صادر شد. این دادگاه نیز لی را برای رشوه، اختلاس و پنهان کردن عوائد مجرمانه به ارزش ۷.۸ میلیون دلار مجرم شناخت و اعلام کرد کمیته مستقل انطباق سامسونگ اوایل سال گذشته میلادی تأسیس شد اما هنوز فعال نشده است.