معاون پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت:
باران و کولاک برف در راه است
به گزارش پایگاه خبری معاصر و به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: تا روز پنجشنبه هفته جاری جوی آرام و پایدار در اغلب مناطق کشور حاکم است، در این راستا انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز پنج شنبه ۱۱ بهمن با ورود سامانه بارشی برف و باران و در ارتفاعات کولاک برف در غرب و شمال غرب کشور آغاز خواهد شد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز جمعه ۱۰ بهمن با تقویت سامانه بارشی گستره بارش‌ها را در شمال غرب و غرب و جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، غرب سواحل خزر و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهیم داشت.

اصغری بیان کرد: روز شنبه ۱۱ بهمن فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، سواحل خزر، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، شمال شرق کشور، دامنه زاگرس جنوبی، جنوب کشور و با شدت کمتر در دامنه های زاگرس مرکزی و شرق کشور خواهد بود و روز یکشنبه سامانه بارشی از شرق و شمال شرق کشور خارج می‌شود.

وی اظهار داشت:  از امروز تا پایان هفته روند افزایش دما را به صورت تدریجی در اغلب مناطق کشور داریم این افزایش دما در شمال غرب، سواحل خزر، شمال شرق و شرق کشور و همچنین بخش‌هایی از جنوب شرق بین ۶ تا ۱۰ درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: با توجه به افزایش دما امکان ذوب برف و  بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های محلی در سواحل خزر وجود دارد.

اصغری گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری وزش باد شدید و بسیار شدید در استان‌های اردبیل و گیلان خصوصاً در دامنه ها، دره ها و مناطق کوهستانی این استان ها پیش‌بینی می‌شود و احتمال سقوط بهمن در این مناطق دور از انتظار نیست.

وی اظهار کرد: امروز و فردا شرق و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود و از اواخر وقت پنج شنبه ۹ بهمن و همچنین روز جمعه شمال خلیج فارس مواج است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: همچنین از پنجشنبه غرب دریای خزر مواج خواهد بود و به تدریج تا شنبه دریای خزر مواج خواهد ماند.

اصغری در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده قسمتی ابری و غبار آلود پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۲ و سه درجه خواهد بود.

وی گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۷ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۱ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز آینده در ۲۱ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.