پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
June 12 2021-شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۰۴۹۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
وزیر خارجه فرانسه:
وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک با همتای عراقی خود تاکید کرد که کاهش تنش بین واشنگتن و تهران، ایران را به توافق هسته‌ای باز خواهد گرداند.
اخبار معاصر: به گزارش روسیاالیوم، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک با محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق در بغداد گفت: او حامل پیام همبستگی امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور با عراق است، چرا که عراق شریک مهمی برای پاریس به شمار می‌رود.

لودریان افزود که فرانسه خواستار نشست فوری ائتلاف بین المللی برای بررسی دخالت ترکیه در شمال شرق سوریه است.

وی تاکید کرد که ائتلاف بین المللی قصد دارد مانع از ظهور مجدد داعش شود.

وزیر خارجه فرانسه گفت که با همتای عراقی‌اش درباره ایران و تنش در خلیج فارس گفتگو کرده است.

وی افزود امیدوار است که راه‌هایی برای کاهش شدت تنش در خلیج فارس پیدا شود.

لودریان تاکید کرد که کاهش تنش بین واشنگتن و تهران، ایران را به توافق هسته‌ای باز می‌گرداند و ضرورت دارد که واشنگتن از تحریم‌ها صرف نظر کند و از آمریکا انتظار می‌رود برای کاهش تنش، تحریم‌های ایران را بردارد.

الحکیم نیز در این دیدار گفت که دو طرف درباره اوضاع سوریه و تلاش‌های فرانسه برای حل مشکل تروریست‌های داعشی بازداشت شده در سوریه بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

وی بر ضرورت تلاش برای پایان دادن به حضور تروریست‌های عرب و بیگانه در سوریه تاکید کرد و گفت که عراق تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از نفوذ آن‌ها به خاک خود را انجام خواهد داد.

الحکیم گفت که با طرف فرانسوی درباره بازسازی مناطق آزاد شده عراق از لوث داعش گفتگو کرده است.

وی افزود که با وزیر خارجه فرانسه درباره حمله ترکیه به سوریه بحث و تبادل نظر کرده است و دو طرف حفظ وحدت سوریه را مورد تاکید قرار داده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار