کد خبر: ۱۴۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
دو دیدار از هفته دهم و یک مسابقه معوقه از هفته هفتم روز سه‌شنبه برگزار می‌شود و این بازی قطعا جذابیت‌های فنی و حاشیه‌ای زیادی خواهد داشت و حتی می‌توان گفت این مسابقه فراتر از لیگ برتر ایران است و در حد و واندازه لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود و تراکتور هم با ذوب آهن بازی خواهد کرد.
کج سلیقگی در برنامه‌ریزی مسابقات لیگ باعث شده که حسا‌س‌ترین مسابقات فوتبال در وسط هفته و در زمانی که مردم مشغول کار هستند برگزار شود. به این ترتیب سه‌شنبه هم سه تیم پرهوادار پرسپولیس، تراکتور و سپاهان به میدان خواهند رفت.

نگاهی به این بازی‌ها می‌اندازیم؛

پیکان تهران - نساجی مازندران؛ قطع نوار ناکامی مقابل تیمی ارزان؟

پیکان هفته گذشته توانست در مسجدسلیمان تیم نفت را شکست بدهد تا با 13 امتیاز روی پله هفتم جدول لیگ بایستد. مدیرعامل باشگاه پیکان می‌گوید تیمش یکی از ارزا‌ن‌ترین تیم‌های لیگ است و این تیم ارزان این هفته به مصاف نساجی مازندرانی می‌ رود که سه شکست متوالی در کارنامه‌اش ثبت شده است. نساجی انگیزه زیادی برای عبور از بحران و قطع نوار شکست‌های متوالی دارد اما پیکانی‌ها برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر جدول تلاش می‌کنند. مدیرعامل باشگاه نساجی عنوان کرده حمایت از کادرفنی بهتر جواب می‌دهد و باید دید این حمایت از فاضلی سرمربی تیم نساجی تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد.

مهدی نظری و حامد شیری دو بازیکن مصدوم نساجی احتمالا مقابل پیکان بازی خواهند کرد.

ذوب آهن اصفهان - تراکتور ؛ دشت اولین برد یا چهارمین پیروزی قرمزپوشان تبریزی؟

ذوب آهن اگرچه هفته گذشته در ثانیه‌های اخر از شکست مقابل پرسپولیس گریخت و توانست یک امتیاز از نایب قهرمان اسیا بگیرد اما این تیم برای ماندن در لیگ برتر به برد هم نیاز دارد که در 9 هفته گذشته لیگ سبزپوشان اصفهانی هنوز بردی نداشته‌اند. تراکتور تبریز هم که با سرمربیگری مسعود شجاعی فعلا به راه خود ادامه می‌دهد 13 امتیازی است و با یک بازی بیشتر نسبت به استقلال در رده ششم جدول قرار گرفته است. ذوب آهن هم که روی پله یکی مانده به آخر جدول ایستاده است. تیم اصفهانی به دنبال اولین برد در نصف جهان است ولی شکست دادن تراکتور کار آسانی نیست. 

تراکتور احتمالا در این مسابقه اشکان دژاگه را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت. تقابل دو تیم می‌تواند جذاب باشد بخصوص اینکه شجاعی و رحمان رضایی سرمربیان دو تیم هستند که تجربه زیادی در عرصه مربیگری ندارند. با این حال تراکتور به دنبال چهارمین برد فصل خود در این مسابقه است. 

پرسپولیس - سپاهان؛ فینال قبل از دربی!

برانکو سرمربی سابق پرسپولیس چنین دیدارهایی را دربی می‌نامید اما برخی در فوتبال ایران تقابل پرسپولیس و سپاهان را الکلاسیکو می‌نامند هرچند تصاویر زشت و درگیری برخی از هواداران در اخرین دیدارهایی که این دو تیم با حضور تماشاگران برگزار  باعث ناراحتی و تاسف بسیاری ش آنچه مسلم است این مسابقه را می‌توان یکی از فینال‌های جذاب لیگ دانست حتی اگر قهرمان چهار دوره پرسپولیس با سه بازی کمتر از صدر جدول فاصله داشته باشد روی پله نهم بایستد. مشکل اصلی پرسپولیس گل نزنی مهاجمانش است. عبدی و رمضانی 500 دقیقه‌ است که در لیگ برتر نتوانسته‌اند گل بزنند. 

از سویی دیگر سپاهان 14 امتیازی با دو بازی بیشتر چهارم است. این بازی قطعا جذابیت‌های فنی و حاشیه‌ای زیادی خواهد داشت و حتی می‌توان گفت این مسابقه فراتر از لیگ برتر ایران است و در حد و واندازه لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود.  پرسپولیس قبل از دربی اصلی با استقلال مقابل سپاهان قرار گرفته و این خواست استقلالی‌ها بود که می‌گفتند آنها قبل از مسابقه با ما باید با سپاهان بازی کنند.  سپاهان در صورت شکست دادن پرسپولیس خیز بلندی برای رسیدن به صدر جدول انجام می‌دهد.

بازی بسیار سنگینی برای دو تیم پرسپولیس و سپاهان در پیش است ولی بعید است گل‌محمدی بخواهد این مسابقه را فدای دربی بکند چون سه امتیاز این بازی هم به اندازه دربی در جدول لیگ ارزشمند است. 

اسامی داوران و برنامه مسابقات:

*دوشنبه ۱۵ دی ۹۹

صنعت نفت آبادان – نفت مسجد سلیمان

عباس راکی – ولی کاووسی – رحیم حاجی پور- مرتضی یوسف شهریاری

کمک داور اضافی ۱ و ۲ : رضا قاسمی – عبدالنبی پورخلف   

ناظر: حیدر شکور  

فولاد خوزستان – مس رفسنجان  

کوپال ناظمی – حسن یوسفی – عباس پور حیدری – حمید رضا افشون

کمک داور اضافی ۱و۲ : امید سعید فر- احمد محمدی     

ناظر: علی نقی مصطفی نژاد   

شهر خودرو مشهد- سایپا

علی بای – حسین مرادی – علیرضا طاهرخانی- میلاد قاسمی دماوندی   

کمک داور اضافی ۱و۲: کیوان علیمحمدی- یعقوب آشوری    

ناظر: مسعود مرادی   

استقلال – آلومینیوم اراک

سید علی اصغر مومنی – رحیم شاهین – علی اکبر عظیم پور- محمد راهی  

کمک داور اضافی ۱و ۲: یاسر همرنگ – پیمان فرخی مهر  

 ناظر: محسن ترکی

*سه شنبه ۱۶ دی ۹۹

پیکان تهران- نساجی مازندران  

حسین زیاری – علی اکبر نوری – احمد کاظم لو – امیر رضا آشور ماهانی

کمک داور اضافی ۱و۲: مصطفی بینش – مسعود حقیقی     

ناظر: علیرضا یزدانی

ذوب آهن اصفهان- تراکتور

حسن اکرمی – علی میرزابیگی – امید افخمی – رحیم حاجیلو    

کمک داور اضافی ۱و۲: علی صفایی – امیر سامان سلطانی     

ناظر: نادر جعفری

*معوقه هفته هفتم

 پرسپولیس – سپاهان  

اشکان خورشیدی – حسن ظهیری – فرهاد مروجی – مهدی عالیقدر   

کمک داور اضافی ۱و ۲: حمید حاج ملک – میثم حیدری    

ناظر : سعید بطحایی
انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار