پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
June 13 2021-يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۵۹۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
منابع آگاه امنیتی در عراق خبر داد؛
منابع آگاه امنیتی در عراق در استان‌های دیالی و صلاح‌الدین از اقدام شماری از عناصر داعش در بمب‌گذاری و به آتش کشیدن یک ایستگاه برق در اطراف ناحیه «جلولاء» خبر دادند که به انفجار برج‌های انتقال برق میان استان‌های دیالی و مرزهای کرکوک - صلاح‌الدین و در نهایت قطعی برق در بخش‌های وسیعی از این سه استان منجر شد.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، این منابع در استان‌های دیالی و صلاح‌الدین از اقدام شماری از عناصر داعش در بمب‌گذاری و به آتش کشیدن یک ایستگاه برق در اطراف ناحیه «جلولاء» خبر دادند که به انفجار برج‌های انتقال برق میان استان‌های دیالی و مرزهای کرکوک - صلاح‌الدین و در نهایت قطعی برق در بخش‌های وسیعی از این سه استان منجر شد.

یک منبع در گفت‌وگو با وبگاه «شفق نیوز» گفت: عناصر داعش با نفوذ به محله «الشهداء» در شمال جلولاء، اقدام به بمب‌گذاری و به آتش کشیدن ایستگاه برق «سید جابر» کردند که در پی تعقیب و پیگرد نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی فرار کردند.

وی افزود که وجود شکاف‌ها و خلل‌های امنیتی در مناطق شمالی اطراف جلولاء که در شب‌ها به صورت مستمر وجود داشت، به داعشی‌ها فرصت نفوذ و حمله طی ۷۲ ساعت اخیر را داده است.

 یک مقام مسئول در صلاح‌الدین نیز قطع برق در اغلب بخش‌های استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین و دیالی را تایید و دلیل آن را حمله به برج‌های انتقال برق میان مرزهای دیالی، کرکوک و صلاح‌الدین و خرابکاری عناصر داعش اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، دوشنبه شب نیز، عناصر داعش دو برج انتقال برق را در روستای «الحسیوات» واقع در ۱۵ کیلومتری شمال مرکز شهرستان «العظیم» در استان دیالی منفجر کردند و به یک برج انتقال برق  دیگر نیز خساراتی وارد کردند.

«محمد ضیفان العبیدی» رئیس شورای سابق العظیم در گفت‌وگو با المعلومه گفت که داعش دو برج اصلی انتقال برق را در اطراف العظیم منفجر کرد و این انفجار به خسارات مادی منجر شد. سرویس‌های امنیتی به حالت آماده باش درآمدند و عملیات گسترده تفتیش و گشت‌زنی را آغاز کردند.

برج‌های انتقال برق در مناطق دور دست و دور از حضور نیروهای امنیتی در استان‌هایی چون دیالی، کرکوک و صلاح‌الدین اغلب هدف حملات تروریست‌های داعش قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد که بقایای داعش در این استان‌ها برای ابراز وجود و تقویت روحیه خود با هدف فشار و آسیب به دولت عراق و تشدید نارضایتی مردم این کشور از شرایط خود، حملات برنامه‌ریزی شده‌ای برای هدف قرار دادن خطوط انتقال برق انجام می‌دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار