پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
June 13 2021-يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۶۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
یک مسئول ارشد امنیتی مغرب؛
مدیر دفتر مرکزی تحقیقات قضایی مغرب گفت که دستگاه اطلاعاتی این کشور اطلاعاتی را به دفتر تحقیقات فدرال آمریکا درباره یک نظامی آمریکایی که در ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ بازداشت شد، ارائه کرده بود.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، «حبوب الشرقاوی» مدیر دفتر مرکزی تحقیقات قضایی مغرب افزود که این اطلاعات خطر تروریستی علیه ارتش آمریکا را فاش کرد.

«کول بریجز» نظامی آمریکایی اواخر هفته گذشته در حالی‌ بازداشت شد که قصد اجرای عملیات تروریستی علیه بنای یادبود ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱ در منهتن نیویورک را داشت. او همچنین اطلاعات حساسی از نظامیان آمریکایی در غرب آسیا را به عناصر داعش ارائه کرده بود.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، بریجز در سال ۲۰۱۹ وارد ارتش آمریکا شد. او سپس مجذوب تبلیغات داعش و افکار آن شد و در شبکه‌های اجتماعی حمایت خود از داعش در عراق و سوریه را اعلام کرد.

بریجز در اکتبر ۲۰۲۰ با یک کارمند سری دفتر تحقیقات فدرال آمریکا که خود را طرفدار داعش جا زده بود، از طریق شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کرد؛ کارمندی که قصد داشت از افکار این نظامی و میزان کمکی که سعی دارد به داعش ارائه کند، مطلع شود.

بریجز در این تماس‌ها اذعان کرد که آموزش‌هایی را به عناصر داعش برای اجرای حملات ارائه و حتی برای هدف قرار دادن ارتش آمریکا مشورت‌هایی به آن‌ها داده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار