پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
June 12 2021-شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۷۸۷۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷
درادامه درگیری‌ها درباره چگونگی تامین واکسن کووید19 در آمریکا مطرح شد
رئیس جمهوری سابق آمریکا در اولین مصاحبه با رسانه‌های دست‌راستی بار دیگر ادعاهایی را مبنی بر وقوع تقلب انتخاباتی مطرح کرد و به بایدن تاخت. او گفت دلش برای ریاست جمهوری تنگ شده اما صحبتی درباره شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ نداشت.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا شامگاه چهارشنبه با سه شبکه تلویزیونی جناح راستگرا شامل نیوزمکس، وان امریکن نیوز نتورک و فاکس نیوز مصاحبه داشت. او صحبت هایش را با نیوزمکس آغاز کرد و میزبان آن گرگ کلی بارها ترامپ را تحت فشار گذاشت که بگوید آیا برای ریاست جمهوری ۲۰۲۴ نامزد میشود یا خیر.

ترامپ پاسخ داد: صحبت درباره ۲۰۲۴ بسیار زود است.

او پس از آنکه بارها مورد سوال قرار گرفت که نظرش را درباره نامزدی دوباره برای کاخ سفید بگوید، گفت: الان نمیخواهم بگویم.

ترامپ که از زمان تجمع اعتراضی شش ژانویه در واشنگتن دی.سی در انظار عمومی دیده نشده بود، همچنین به گردهمایی چند صد تن از حامیانش در روز دوشنبه به عنوان مدرکی از قدرت "کل جنبش مگا" با مفهوم با عظمت ساختن دوباره آمریکا اشاره کرد.

این مصاحبه ها ظاهرا درباره راش لیمبو، مجری گفت‌وگوهای رادیویی محافظه‌کار بود که چهارشنبه درگذشت. ترامپ همچنین عصر چهارشنبه با فاکس نیوز تماس گرفت تا مرگ او را تسلیت بگوید. راش لیمبو از حامیان ترامپ بود و در کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ بارها در کنار او ظاهر شده بود. ترامپ در فوریه ۲۰۲۰ در جریان نطق سالانه مدال آزادی ریاست جمهوری را به لیمبو داده بود.

ترامپ در گفت‌وگو با نیوزمکس بارها لیمبو را به عنوان استعداد رادیویی بی رقیب ستود اما از این مکالمه بیست دقیقه ای خود همچنین برای انتقاد از دو حزب سیاسی و بیان چندین ادعاهای نادرست درباره شکست سال گذشته خود در انتخابات ریاست جمهوری مقابل جو بایدن استفاده کرد.

این رئیس جمهوری سابق آمریکا به طور همزمان در مصاحبه با وان امریکن نیوز نتورک (OANN) گفت راش لیمبو هم معتقد بود این کمپین از ترامپ "به سرقت رفته است." ترامپ عصر چهارشنبه خود را با مصاحبه با فاکس نیوز به پایان رساند.

هفته گذشته بایدن از ترامپ بابت ارائه اطلاعات غلط در مورد وضعیت تامین واکسن کووید-۱۹ برای این کشور انتقاد کرد. ترامپ در نیوزمکس گفت بایدن طوری وانمود میکند که انگار "هیچ واکسنی" نیست و از مدیریت خودش در توزیع واکسن‌ها دفاع کرد.

ترامپ درباره جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا گفت: ما میلیون ها تزریق و میلیون ها دوز داشتیم، بنابراین او یا حقیقت را نمیگوید یا اینکه به لحاظ روانی مشکل دارد.

کاخ سفید در رابطه با این صحبت‌های ترامپ اظهارنظری نداشته است. دولت بایدن گفته است تعداد دوزهایی که هر هفته به ایالت‌ها ارسال می‌شود، از بیستم ژانویه ۵۷ درصد رشد داشته است.

دونالد ترامپ همچنین ادعاهای نادرست خودش درباره انتخابات نوامبر را در نیوزمکس تکرار کرد. او در رابطه با انتخابات ۲۰۲۰ گفت: واقعا اتفاقات بد و متقلبانه‌ای رخ داد. مایه شرم است. انگار که یک کشور جهان سوم انتخابات برگزار کرده باشد.

مصاحبه ترامپ با نیوزمکس به صورت زنده پخش نشد. کریس رودی، مدیر اجرایی نیوزمکس به این سوالات پاسخ نداد که آیا این گفت‌وگو از قبل ضبط شده بود که به ترامپ اجازه داده نشود ادعاهای نادرست درباره شرکت‌های نرم‌افزاری خاص داشته باشد یا خیر. گرگ کلی، مجری‌ای که با این رئیس جمهوری سابق مصاحبه کرد هم به این نکته که آیا ترامپ صحبت‌های دیگری در راستای زیر سوال بردن این انتخابات داشته است، اشاره‌ای نکرد.

در نیوزمکس، ترامپ با اشاره به کم‌رنگ شدن حضور رسانه‌ای خود، گفت "موارد بسیاری را مورد بررسی قرار می‌دهد" از جمله پیوستن به سایت‌های مختلف یا راه‌اندازی رسانه‌ای برای خودش. ترامپ گفت: ما در حال رایزنی با تعدادی از افراد هستیم و همچنین گزینه راه‌اندازی سایت خودمان هم در میان است. این خیلی خسته‌کننده شده است. ما نمی‌خواهیم به توییتر بازگردیم.

گرگ کلی چهارشنبه از ترامپ پرسید که آیا علاقه‌ای دارد که جا پای راش لیمبو به عنوان مجری رادیویی بگذارد یا خیر. ترامپ گفت این ایده‌ای است که مدام به ذهن می‌آید اما تاکید کرد که جای شخصی مثل لیمبو را گرفتن، دشوار است.

ترامپ درباره راش لیمبو گفت: خیلی‌ها به این اشاره کرده‌اند اما نه، این چیزی نیست که درباره آن فکر کرده باشم. جای شخصی مثل او را گرفتن، خیلی سخت است. او جایگزین‌ناپذیر است.  

دونالد ترامپ همچنین در پاسخ به این سوال گرگ کلی که آیا دلش برای ریاست جمهوری تنگ شده است، گفت: بله. همه چیز عالی اتفاق می‌افتاد... این خیلی بد است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنان با بیان ادعاهای نادرست مبنی بر اینکه او برنده حقیقی انتخابات ۲۰۲۰ بود، به شبکه فاکس نیوز گفت: فکر می‌کنم ما با رای قابل توجهی برنده شدیم.

ترامپ همچنین بر حمایت چشمگیری که در میان رای‌دهندگان جمهوریخواه دارد و حتی در دوران برگزاری محاکمه استیضاح دست نخورده باقی ماند، اشاره کرد و حتی به شوخی گفت که میزبان محبوبیت او در نظرسنجی‌ها طی این فرایند هم رشد داشت. او گفت: من تنها کسی هستم که استیضاح شدم و آمارها بالا رفت. منظورم این است که باید این را درک کرد.

رهبر سابق کاخ سفید به وضوح گفت که میخواهد عضو کلیدی در سیاست جمهوریخواهان باقی بماند و در ادامه حملاتی را دوباره نثار میچ مک کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواهان در سنا کرد. او گفت: جمهوریخواهان خیلی نرم برخورد می‌کنند. آنها درست مثل میچ هستند.

منبع ایسنا
برچسب ها: ترامپ ، بایدن ، واکسن ، کووید19 ، روانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار