پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
May 12 2021-چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۸۲۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد
وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی‌اش در کنفرانس ژنو که به شکل ویدیویی برگزار شد، از دولت جو بایدن، خواست که تلاش‌ها در راستای توافق هسته ای ایران را افزایش دهد.
آمریکا در راستای احیای توافق هسته‌ای تلاش خود را افزایش دهدبه گزارش پایگاه خبری معاصر و به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در سخنرانی‌اش در کنفرانس ژنو که به شکل ویدیویی برگزار شد، از دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خواست که تلاش‌ها در راستای توافق هسته ای ایران را افزایش دهد.

لاوروف همچنین در این کنفرانس مطرح کرد: در زمینه بازبینی معاهده ان. پی. تی،  مسائل ایجاد فضای عاری از سلاح هسته ای و دیگر سلاح های کشتار جمعی و وسایل نقلیه تحویل دهنده این سلاح ها در خاورمیانه،  همچنین وضعیت پیرامون توافق هسته ای، به اتخاذ رویکردی سازنده نیاز است. از همه و اول از دولت جدید آمریکا می خواهیم که تلاش ها در این زمینه ها را که برای جامعه جهانی اهمیت دارند، شدت ببخشد. 
بر اساس این گزارش، اظهارات لاوروف در پی این مطرح می شود که دولت آمریکا گفته است قصد دارد در صورت بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای،  به این توافق که دولت دونالد ترامپ رئیس پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ از آن خارج شد،  بازگردد. 

ایران که قرار بود به موجب این توافق در ازای بهره مندی از منافع اقتصادی با لغو تحریم ها،  برنامه هسته ای اش را محدود کند، پس از گذشت یک سال از خروج دولت ترامپ از توافق هسته ای،  متحمل شدن تحریم های بازگردانی شده و تحریم های جدید، بدعهدی کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان در راستای پیدا کردن راهکاری عمل گرایانه برای عادی سازی روابط اقتصادی با ایران، اعلام کرد که طبق اقدامات چاره جویانه مقرر در توافق، تعهدات داوطلبانه اش را کاهش می دهد. 

مقامات ایران تاکید کرده اند که این دولت آمریکا بوده است که با خروج از توافق و اعمال تحریم ها آن را نقض کرده است و حالا این آمریکاست که باید با لغو تحریم ها و پایبندی به توافق، برای انجام شدن هر گونه مذاکراتی در چارچوب برجام، حسن نیت نشان دهد. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار