تهران ۳۱.۷۳° كمينه ۳۱.۵۱°  بیشینه ۳۲.۷۹°
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
بخشنامه جدید از سوی اداره‌های کل میراث فرهنگی؛

ماجرای اضافه شدن بندی به قرارداد مسافران نوروز چیست؟

امسال از سوی اداره‌های کل میراث فرهنگی در استان‌ها به دفاتر خدمات مسافرتی بخشنامه کرده‌اند که اگر مبادرت به خرید تور و یا اجزای دیگر تور کردند و بنا به شرایط، آن خدمت لغو شد؛ مبلغی به آنها برگشت داده نمی‌شود.
کد خبر: ۱۸۶۸۳
به گزارش پایگا خبری معاصر و به نقل از مهر،حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران گفت: زمانی که بلیت روی سیستم ما به عنوان آژانس‌های مسافرتی وجود دارد چطور می‌توانیم نفروشیم؟ چرا به مردم می‌گویند بلیت رزرو نکنید اما در سیستم برای ما باز است تا خرید انجام شود؟ اگر بناست که کسی خریدی انجام ندهد و یا رزروی نکند پس باید سیستم‌ها را هم ببندند. یک بار می‌گویند اگر درست رفتار شود، اجازه سفر می‌دهیم یک بار دیگر می‌گویند مردم بلیت نخرند. یا بگویید مردم سفر کنند یا کلاً تعطیل شود.

وی افزود: در یک سال اخیر جلوی سفر مردم گرفته نشده است. ما هم می‌دانیم که اگر مردم از طریق دفاتر مسافرتی سفر کنند، قابل کنترل است. در غیر این صورت می‌توانند بگویند که چرا آژانسی، ضوابط را رعایت نکرده است. متولیان در ستاد مبارزه با کرونا تصویب کردند که سفرها تحت کنترل آژانس‌های مسافرتی انجام شود باز هم سخنگو اعلام می‌کند که مردم دو هفته صبر کنند و سفر نروند. دو هفته دیگر عید است. ما که نمی‌توانیم آن زمان محصولاتی که داریم را عرضه کنیم! متولیان وزارت میراث فرهنگی هم به گرفتاری ما اضافه می‌کنند و هیچ وقت دفاعی نکردند که برای منافع ملی باشد و چرخ اقتصاد دفاتر بچرخد.

رفیعی گفت: امسال از سوی اداره‌های کل میراث فرهنگی در استان‌ها به دفاتر خدمات مسافرتی بخشنامه کرده‌اند که طبق دستور معاونت گردشگری، بایستی بندی به بندهای قرارداد مسافران اضافه و مشخص شود که اگر مبادرت به خرید تور و یا اجزای دیگر تور کردند و بنا به شرایط، آن خدمت لغو شد؛ مبلغی به آنها برگشت داده نمی‌شود. این اقدام مناسبی نیست چون یا خیلی از مسافران این بند را نمی‌پذیرند و از سفر انصراف می‌دهند و یا اینکه راه برای سودجویانی که نمی‌خواهند پول مردم را برگردانند باز می‌شود. به این ترتیب آنها محمل قانونی پیدا می‌کنند تا پول مردم را ندهند.

وی ادامه داد: این بخشنامه که مخصوص شرایط کرونا اعلام شده؛ اشتباه است چون مگر می‌شود ما پول مردم را پس ندهیم. چون لغو پرواز و یا هتل باید طبق ضوابط هواپیمایی یا هتلدار انجام شود. ما به آن اعتراض داریم. هتلداران هم اعلام کردند که بر اساس این بخشنامه عمل نمی‌کنند چون مسافرانشان را از دست می‌دهند. من نمی دانم چرا معاونت گردشگری به جای حل مسئله چنین بخشنامه‌ای صادر کرده است. سال گذشته هم گفتند که همه باید پول مردم را برگردانند امسال می‌گویند پول را ندهید. یک بار از آن طرف بوم و سال دیگر از آن طرف می‌افتند.
انتهای پیام
اشتراک گذاری :
ارسال نظر

آخرین اخبار روز