پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
آخرین اخبار
June 12 2021-شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۸۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
دادستانهای فدرال در نیویورک مدعی شدند؛
جان مک‌آفی، چهره امنیت سایبری برجسته و خالق نرم افزار آنتی ویروس مک‌آفی از حساب توییتری مک‌آفی برای تبلیغ رمزارزها استفاده کرده بدون این که فاش کند که برای این تبلیغ پول دریافت می کند و اکنون در زندان به سر می برد.
به گزارش پایگاه خبری معاصر،  دادستانهای فدرال در نیویورک مدعی هستند که مک‌آفی و مرد دیگری به نام جیمی گیل واتسون جی آر از حساب توییتری مک‌آفی برای تبلیغ رمزارزها استفاده کرده اند بدون این که فاش کنند که برای این تبلیغ پول دریافت می کنند و از این طریق بیش از ۱۳ میلیون دلار کسب کرده اند. واتسون که دادستانها می گویند مدیرعامل تیم رمزارز مک‌آفی است، پنج شنبه هفته گذشته در تگزاس دستگیر شد و روز جمعه در برابر یک قاضی فدرال قرار گرفت.

مک‌آفی ژوئن سال گذشته به عدم تنظیم اظهارنامه مالیاتی به مدت چهار سال و مخفی کردن داراییهایش از جمله املاک و یک قایق تفریحی به نام دیگران، متهم شد. وی در اکتبر در اسپانیا دستگیر شد و منتظر استرداد به آمریکاست. دادستانهای آمریکایی می گویند مک‌آفی از طریق تبلیغ رمزارزها، سخنرانی، مشاوره شغلی و فروش حق داستان زندگی اش برای یک مستند میلیونها دلار کسب کرده است بدون این که درآمدش را اعلام کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا همان روزی که مک‌آفی دستگیر شد، از وی شکایت و اعلام کرد وی در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ خرید حداقل هفت سکه دیجیتالی را به هوادارانش در توییتر توصیه کرد بدون این که فاش کند بیش از ۲۳ میلیون دلار برای تبلیغ آنها دریافت کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار