کد خبر: ۱۹۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ایران گفت:
بازیکنان شرایط خیلی سختی را تحمل کردند. در اردوی تیم ملی هم خوابگاه بازیکنان در طبقه بالای سالن تمرین قرار داشت و همه در این مدت قرنطینه بودیم اما به دلیل هدف خود خم به ابرو نیاوردیم و امیدوار هستیم که سهمیه را بگیریم.
به گزارش پایگاه خبری معاصر، مسابقات جهانی انتخابی المیپک ۲۴ تا ۲۷ اسفند و مسابقات آسیایی انتخابی المپیک ۲۸ تا ۳۰ اسفند برگزار می‌شود. قرار است از ایران ندا شهسواری و شیما صفایی به این مسابقات اعزام شوند تا شانس خود را برای کسب سهمیه امتحان کنند. تیم ملی روز گذشته آخرین اردوی آماده‌سازی خود را پشت سر گذاشت و بامداد ۱۸ اسفند راهی دوحه شد.

حمیده ایرانمنش در مورد آخرین اردوی تیم ملی به ایسنا گفت:  آخرین اردو را از  ۲۷ بهمن تا ۱۷ اسفند برگزار و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر تمرین کردیم. از دهم اسفند هم تمرینات مشترک ما با بازیکنان ترکیه آغاز شد و تا ۱۶ اسفند ادامه داشت.

او در مورد دلیل انتخاب بازیکنان ترکیه برای برگزاری اردوی مشترک با ایران بیان کرد: سبک بازی رقبای اصلی ما در انتخابی المپیک آسیای میانه به این بازیکنان شباهت دارد. از طرفی دیگر دو پینگ‌پنگ‌باز ما با بازیکنان اروپایی تمرین کردند که در آمادگی‌شان موثر بود. در این مدت مسابقه دوستانه‌ای هم برگزار کردیم و شرایط استرس و رقابت را برای بازیکنان به وجود آوردیم تا خود را مدیریت کنند.  همچنین عملکردشان را آنالیز و در زمان باقی مانده روی آنها کار کردیم.

ایرانمنش در مورد وضعیت آمادگی بازیکنان ایران گفت: عملکرد آنها در اردوی اول زیر ۵۰ درصد بود اما الان خوب هستند و در اوج آمادگی خود به سر می‌برند. تنها مشکل این است که یک سال و سه ماه از مسابقات دور بوده‌ایم و همین موضوع شاید روی عملکردمان تاثیر بگذارد. مسابقه اول جهانی انتخابی المپیک است که شانس کمی برای کسب سهمیه داریم چون از همه کشورها در این رویداد شرکت می‌کنند اما امیدوارم بازیکنان‌ ما در انتخابی المپیک آسیایی میانه عملکرد خوبی داشته باشند و سهمیه را بگیرند.

او افزود: اگر تعداد ورزشکاران زیاد باشد مسابقات جهانی  به صورت تک حذفی برگزار می‌شود و این خیلی بد است چون احتمال دارد بازیکنان ما با یک مسابقه حذف شوند اما مسابقات آسیای میانه دوره‌ای حذفی است یعنی از هر گروه دو نفر به مرحله حذفی صعود می‌کنند.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان ایران در مورد رقبای اصلی شهسواری و صفایی در انتخابی المپیک آسیای میانه گفت: ۴ بازیکن از قزاقستان و ازبکستان رقبای اصلی ما هستند. امیدوارم که عملکرد خوبی داشته باشیم و در بهترین حالت ملی‌پوشان ما در فینال به هم بخورند که در این صورت سهمیه مطمئناً برای ایران خواهد بود.

ایرانمنش در مورد نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی  در جریان مسابقات انتخابی گفت: به محض اینکه وارد دوحه شویم، تست کرونا می‌دهیم، سپس ۴۸ ساعت قرنطینه می‌شویم و بعد از اینکه جواب‌ها مشخص شد می‌توانیم تمرین کنیم. قرار است هر ۶ روز یکبار هم دوباره تست بدهیم. پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌ای دارند و زمان تمرین خاصی را به تیم‌ها اختصاص داده‌اند که به سالن بروند و برگردند، حتی نمی‌توانیم مسابقات تیم‌های دیگر را هم ببینیم. ضمن اینکه به محض ورود به دوحه باید سیم‌کارت بخریم و یک نرم‌افزار نصب کنیم که اگر از محدوده مشخص مسابقات بیرون برویم، اخراج ‌می‌شویم.

ایرانمنش در پایان گفت: گاهی همه انتظار دارند که سهمیه کسب شود اما به راحتی به دست نمی‌آید و ما همه تلاش خود را کرده‌ایم. شناخت ما از رقبایمان به قبل از کرونا برمی‌گردد و این شرایط را سخت می‌کند. از طرف دیگر رنکینگ بازیکنان قزاقستان از بازیکنان ما خیلی بالاتر است؛  ۵۵ تا ۶۰ پله بالاتر از خانم شهسواری هستند و بیشتر از ۳۰۰ پله هم با خانم صفایی فاصله دارند که همین موضوع اعتماد به نفس خاصی را برای آنها خواهد داشت. با این حال امیدوارم هستیم چون چهار ماه برنامه مدون داشتیم و این دو نفر از سال گذشته همیشه در تمرین بودند، شرایط خیلی سختی را تحمل کردند و با برنامه جلو رفتند. در اردوی تیم ملی هم خوابگاه بازیکنان در طبقه بالای سالن تمرین قرار داشت و همه در این مدت قرنطینه بودیم اما به دلیل هدف خود خم به ابرو نیاوردیم و امیدوار هستیم که سهمیه را بگیریم.
انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار