پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۱۹۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۷
هر کارمند صاحب فرزند که دارای حداقل یک سال سابقه کار در این شرکت باشد، می‌تواند از مزایای ۲۴ هفته مرخصی با دریافت ۸۰ درصد حقوق پایه بهره‌مند شود.
خودروسازی سوئدی ولوو اعلام کرد که از ابتدای آوریل سال ۲۰۲۱ آئین‌نامه اعطای مرخصی یکسان به والدینی که صاحب فرزند شده‌اند را در مورد ۴۰ هزار تن از کارکنان خود در سراسر جهان به اجرا می‌گذارد.

به گزارش معاصرنیوز به نقل از یورونیوز، مطابق این آئین‌نامه که بر مبنای برنامه این خودروسازی با عنوان «پیوند خانوادگی» تهیه شده، هر کارمند صاحب فرزند که دارای حداقل یک سال سابقه کار در این شرکت باشد، می‌تواند از مزایای ۲۴ هفته مرخصی با دریافت ۸۰ درصد حقوق پایه بهره‌مند شود.

 این مرخصی برای هر یک از والدین بدون قید جنسیت تا سه سالگی هر یک از فرزندان آنها قابل استفاده خواهد بود.

این مرخصی شامل همه والدین از جمله پدر و مادرهایی که فرزندخوانده دارند نیز می‌شود.

هاکان ساموئلسون، مدیر اجرایی ولوو در مورد دلایل اتخاذ این سیاست گفت:«قصد اصلی ما فرهنگ‌سازی برای حمایت از والدین فارغ از جنسیت آنها و کاهش شکاف جنسیتی در محیط کار است؛ اقدامی که می‌تواند خواسته‌های شغلی و خانوادگی کارکنان را متعادل کند.»

آقای ساموئلسون افزود:«ما همیشه یک شرکت خانواده محور و انسان محور بوده‌ایم و اکنون نیز با اتکا به برنامه «پیوند خانوادگی» در پی توسعه ارزش‌های سازمانی و ارتقای برند و نشان تجاری خودمان هستیم.»

سیاست جهانی ولوو متاثر از قوانین ملی در سوئد است که در جهان به اعطای مرخصی و مزایای سخاوتمندانه به زوج‌هایی که صاحب فرزند می‌شوند، شهرت دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار