پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۲۰۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷
تنها راهکار بازگشت مطالبات ایران از عراق این است که مذاکرات وین به توافق برسد.
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: اگر مذاکرات 1+4 در وین با موافقیت انجام شود، همه بهانه‌های عراق و تعلل در پرداخت نقدی پول سلب می‌شود.

دریافت پول گاز و برق از عراقی‌ها؛ منوط به نتیجه مذاکرات وین

به گزارش ایلنا حمید حسینی درباره آخرین وضعیت آزادسازی پول‌های ایران در عراق اظهار داشت: تنها راهکار بازگشت مطالبات ایران از عراق این است که مذاکرات وین به توافق برسد.

وی افزود: اگر مذاکرات 1+4 در وین با موافقیت انجام شود، همه بهانه‌های عراق و تعلل در پرداخت نقدی پول سلب می‌شود و پول از طریق شبکه بانکی پول ایران پرداخت می‌شود. 

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران و عراق تاکید کرد: متاسفانه تا زمانی که توافق وین صورت نگیرد ما باید در مورد بازگشت مطالبات برق و گاز از عراق به همان شیوه گذشته بسنده کنیم.

وی هفته گذشته نیز به ایلنا گفته بود: اخیرا آمریکا صراحتا اعلام کرد که عراق در خرید برق ایران و پرداخت پول آن معاف است. بنابراین عراقی‌ها نمی‌توانند بهانه‌ای در این موضوع داشته باشند.

حسینی با اشاره به سفر اخیر وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مذاکره با وزیر اقتصاد عراق که اعلام شده بود پول‌ها بزودی پرداخت می‌شود، بیان داشته بود: عراق اصرار دارد که در قبال بدهی‌ها کالا خریداری شود گویا در مکانیزم توافق شده از سوی آنها با آمریکا نیز کالا مطرح شده است. بنابراین شرکت‌ها باید لیست کالاهای خود را تهیه و هماهنگ کنند. این پروسه راحت نخواهد بود اما راه باز شده است.

به گفته وی؛ بیشتر بدهی عراق که تقریبا 5 میلیارد دلار است، از محل گاز است و هیچ پول نقدی پرداخت نمی‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار