پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۲۰۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
آماده‌سازی شکاری شبانه

"شکارچیان ویروس" قرار است هزاران خفاش را بگیرند و یک مدل شبیه‌سازی شده بسازند. آن‌ها امیدوارند که مطالعاتشان بتواند آیندگان را از بحرانی مانند پاندمی کووید ۱۹ نجات دهد.

کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کردویروس‌های منشاءگرفته از خفاش

آلویولا می‌گوید: «ما می‌خواهیم بفهمیم که آیا ویروس‌های دیگری هم وجود دارند که از خفاش‌ها می‌توانند به انسان منتقل شوند.» ویروس‌های نشأت‌گرفته از خفاش‌ها شامل عوامل بیماری‌زایی هستند که باعث سندرم حاد تنفسی (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) می‌شوند. سازمان بهداشت جهانی گمان می‌کند که خفاش میزبان ویروس "سارس کوو ۲" یا همان ویروس جدید کرونا بوده که جهانیان را گرفتار خود کرده است.

کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کرد

انتقال خفاش‌ها به درون یک کیسه

غالبا "شکارچیان ویروس" تنها بعد از ساعت‌ها جست‌وجو در جنگل‌های انبوه آن چه را که به دنبالش هستند پیدا می‌کنند. پس محتاطانه پیش بروید: خفاش‌های کوچک را بگیرید و با احتیاط به داخل کیسه‌های پارچه‌ای مناسب بیاندازید تا بعد بررسی‌ شوند.

کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کرد


نمونه‌برداری برای پروژه‌ای تحقیقی

همه جزئیات مهم مربوط به خفاش‌ها صورت‌برداری می‌شود. از بزاق و مدفوع آن‌ها نیز نمونه‌برداری می‌کنند و سپس حیوانات را به طبیعت بازمی‌گردانند

کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کرد

مبارزه علیه ویروس‌های کرونا

فیلیپ آلویولا، کارشناس بوم‌شناسی و رئیس این گروه تحقیقاتی می‌گوید: «ما در تلاشیم سایر ویروس‌های کرونا که توانایی انتقال به انسان دارند را بررسی کنیم.» او بیش از یک دهه است که راجع به ویروس‌های منشاء‌گرفته از خفاش تحقیق می‌کند.

کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کرد

مجزا کردن ویروس‌ها

فیلیپ آلویولا می‌گوید: «اگر ما ویروس‌ها را بشناسیم و بدانیم از کجا منشاء گرفته‌اند آن وقت می‌دانیم که چگونه می‌توانیم آ‌ن‌ها را از نظر جغرافیایی مجزا کنیم.»

کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کرد

اطلاعات بیش‌تر در مورد ویروس‌ها

این پروژه که بودجه آن بر عهده ژاپن است در سه سال آینده در دانشگاه فیلیپین در لوس بانوس پی گرفته خواهد شد. پژوهشگران امید دارند که در آن جا بتوانند ویروس‌های کرونا را با در نظر گرفتن عواملی مانند آب و هوا، دما و انتقال به انسان بهتر تجزیه و تحلیل کنند.

کرونا دانشمندان فیلیپینی را شکارچی خفاش کرد

برچسب ها: کرونا ، خفاش ، ویروس کرونا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار