پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۲۲۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرام خود از علت عدم حضورش در ثبت‌نام ریاست جمهوری گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: «ز بس که خلق پشت نقاب ایستاده‌اند باور نمی‌کنند من بی نقاب را

در طول ماه‌های گذشته در ارتباط با حضور من در انتخابات ریاست جمهوری رایزنی‌های بسیاری انجام می‌شد. هر کسی در این مدت مراجعه کرد و هر مقامی که این موضوع را مطرح کرد قاطعانه به ایشان عرض کردم که کاندیدا نخواهم بود چون چنین کاری را مطابق روح و روان خود نمی‌بینم.

از کودکی در جنگ و پایگاه‌های هوایی بزرگ شدم و در بهترین دانشگاه‌های کشور و مراکز تخصصی دوره دیده‌ام و پروژه‌های متعدد اجرایی داشته‌ام و نگاه دیگری به زندگی دارم و در فضای دیگری فکر می‌کنم.

خاطرم هست مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با توجه به سابقه همکاری سال‌های جنگ به پدرم اصرار می‌کرد هم در کابینه اول و هم در کابینه دوم سازندگی پست وزارت داشته باشد و جواب او این جمله بود: «لباس آبی نیروی هوایی کفن من است و آن را با لباس دیگری عوض نمی‌کنم.»

بخش علم و فناوری کشور یک بخش کاملاً غیرسیاسی است این چیزیه که در این ۸ سال به آن پایبند بوده‌ام چون پیشران آینده کشور است. افتخار هر کشوری شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق آن هستند، اگر از قدرت‌های جهانی شرکت‌های تکنولوژی آن‌ها را بگیرید هیچ چیزی از آن‌ها باقی نمی‌ماند.

اینجا جای سیاست نیست، اینجا آینده کشور است و به نظر من هر کسی در این حوزه مسئولیتی دارد اگر هدف سیاسی و جناحی پیگیری می‌کند و یا به دنبال گرفتن پستی بالاتر به واسطه سوءاستفاده از تلاش جوانان کشور است خیانت به جوانان نخبه و پرانگیزه کشور نموده است.

ما در این سال‌ها از این مدیران در بخش علم و فناوری کشور کم نداشته‌ایم و ما حق نداریم که جز این حوزه فکر، ابتکارات و توان خود را در جای دیگری مصرف کنیم و لباس دیگری به تن نمی‌کنیم.»
برچسب ها: سورنا ستاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: