پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۲۲۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: موافقت نشدن با تامین سوخت یارانه‌‏ای، مانع فعال‎‌سازی خط کشتیرانی بوشهر- قطر شده‌است.

به گزارش ایرنا، سیاوش ارجمندزاده روز یکشنبه به رسانه ‏ها اعلام کرد: کشتی "گراند فری" برای سرویس دهی و جا به جایی بار و مسافر  در مسیر بوشهر-قطر پیش بینی شده‌است و راه‏‌اندازی آن می‏‌تواند کمک شایانی به رونق گردشگری و صادرات استان بوشهر به قطر باشد.

وی بیان کرد: با توجه به نام‌‎گذاری سال جاری به نام "تولید، پشتیبانی‏‌ها و مانع ‏زدایی" بخشی از فعالیت این کشتی حمل کالاهای تولید داخلی و صادرات است که راه‌اندازی آن در مسیر بوشهر- قطر قادر به نقش آفرینی قابل توجهی در این بخش است.

ارجمند زاده با اشاره به اینکه کشتی یاد شده از اوایل سال گذشته آماده خدمات رسانی بوده‌است، اظهار داشت: در چند سال گذشته رشد صادراتی استان بوشهر به قطر قابل توجه است که با فعال سازی خط کشتیرانی مسافربری - باربری این رونق صادراتی دوچندان و گردشگری استان بوشهر متحول خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: رشد و توسعه صنعت گردشگری دریایی یکی از اولویت‌های این اداره کل است که در این زمینه اقدامات قابل توجهی صورت پذیرفته است.

وی افزود: یکی از اقدامات برجسته در راستای توسعه گردشگری و مسافری در استان بوشهر، بازسازی پایانه مسافری بندر بوشهر است که با طراحی‌ها و اقدام‎‌هایی که در حال انجام است هم از لحاظ ترمینال و هم اسکله بزودی تبدیل به یک پایانه مدرن و بزرگ با قابلیت پذیرش کشتی‎‌های بزرگ و کروس خواهد شد.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد:  همکاری با بخش خصوصی برای ورود یک فروند کشتی مسافری و باری (رورو پسنجر) با قابلیت جابه جایی یکهزار و ۵۰۰ مسافر و ۸۰ کانتینر برای  راه‌اندازی  ط کشتیرانی بوشهر _ قطر از دیگر اقدام‏‌های صورت گرفته در این زمینه است.

 ارجمند زاده بیان کرد: در این زمینه تمامی موارد و  اقدامات لازم برای فعال سازی خط کشتیرانی صورت گرفته اما با این حال تامین نشدن سوخت یارانه‌‏دار مانع تحقق این مهم است که با توجه به تصویب منطقه آزاد بوشهر و در پیش بودن جام جهانی فوتبال در کشور قطر امیدواریم این مهم با نگاه ویژه‏‌ای دنبال شود.

 وی درباره توسعه گردشگری دریایی در دیگر بنادر استان بوشهر اظهار داشت: اسکله‌های مسافری در بنادر کنگان، دیلم و گناوه  نیز در دست احداث است که تا سه ماه آینده آماده بهره‌برداری می‎‌شوند.

ارجمندزاده یادآور شد: مطالعات احداث اسکله شناور گردشگری برای بندر دیر نیز در حال اتمام است.

 ارجمندزاده اظهار داشت: استان بوشهر با توجه به بیشترین طول مرز دریایی و همجواری با دریایی نیلگون خلیج فارس از مزیت‌ها و فرصت‌های قابل توجهی در زمینه رونق صنعت گردشگری دریایی برخوردار است که امیدواریم در آینده نزدیک از ظرفیت‌های ایجاد شده نهایت بهره‌برداری صورت گیرد.
برچسب ها: بوشهر ، قطر ، کشتیرانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: