پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۲۴۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
این مدارس چه زمانی تاسیس شده‌اند، اما توجه مسئولان پاکستانی از حدود پنج ماه پیش به فعالیت‌های آنها جلب شد و از مدیران آنها خواستند که برای ثبت رسمی مدارس اقدام کنند.
این مدرسه‌ها در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان هم‌‌مرز ایران بوده و توسط شهروندان ایرانی اداره می‌شدند
مقام‌هات پاکستان از تعطیلی شش مدرسه در این کشورخبر دادند
یک مدرسه ایرانی در بلوچستان پاکستان

مقام‌های پاکستان روز شنبه اعلام کردند مسئولان مربوطه شش مدرسه ایرانی را، که غیرقانونی در ایالت بلوچستان در جنوب غرب کشور فعال بودند، تعطیل کرده‌اند.

به گزارش عرب نیوز، این مدرسه‌ها در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان هم‌‌مرز ایران بوده و توسط شهروندان ایرانی اداره می‌شدند که همگی روز جمعه تعطیل شدند.

به گزارش معاصر به نقل از ایندیپندنت، محمد معاون فرماندار کویته به این روزنامه انگلیسی زبان سعودی گفت «ما این مدارس را که به‌طور غیرقانونی توسط شهروندان ایرانی اداره می‌شدند و در تناقض با قوانین کشور دروس بین‌المللی را در آن تدریس می‌کردند، پلمب کرده‌ایم.»

شبیر احمد، مدیر اداره نظارت و ارزیابی بنیاد آموزش دولت محلی بلوچستان، نیز گفته است تحقیقات در مورد چهار مدرسه دیگر هم، به دلیل تدریس همین موضوعات درسی خارجی، در جریان است.

به گفته او، نه تنها مدیریت این مدارس، بلکه آموزگاران آن نیز ایرانی هستند.

مشخص نیست این مدارس چه زمانی تاسیس شده‌اند، اما توجه مسئولان پاکستانی از حدود پنج ماه پیش به فعالیت‌های آنها جلب شد و از مدیران آنها خواستند که برای ثبت رسمی مدارس اقدام کنند.

مقام‌هات پاکستان از تعطیلی شش مدرسه در این کشورخبر دادند


برچسب ها: بلوچستان ، پاکستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار