پیام های خود را برای انتشار می توانید در قسمت "تماس با ما" ارسال کنید      
کد خبر: ۲۴۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۲
شهرهای اروپا به وضوح جذابیت خود را در دوران پاندمی کووید۱۹ از دست داده‌اند. بر اساس داده‌های موسسه پژوهشی EIU اکنون بهتر است در گوشه‌های دیگری از دنیا زندگی کنیم. بهترین شهرها در اقیانوس آرام واقع شده‌اند.

اوکلند: پیشروی جدید 
جذاب ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱
در راس رتبه‌بندی موسسه (Economist Inelligence Unit (EIU در سال ۲۰۲۱ اوکلند قرار گرفته است. تنها کلان‌شهر نیوزیلند از ۱۰۰ امتیاز ممکن ۹۶ امتیاز را کسب کرده است. پنج حوزه موضوعی برای ارزیابی شهرها درنظر گرفته شده است که هر کدام دارای چند معیار، از جمله ثبات سیاسی و اقتصادی، مراقبت‌های بهداشتی، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و زیرساخت‌ها است.

اوزاکا: مروارید ژاپن
جذاب ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱
به گزارش معاصر به نقل از دویچه وله، اوزاکا در رده دوم قرار دارد. این کلان‌شهر اقتصادی به‌ویژه برای غذاهای لذیذش مشهور است. با این حال، در رتبه‌بندی EIU به دلایل دیگر، بسیار جلوتر از شهرهای مشابه است: اوزاکا در زمینه ثبات، نرخ جرم‌های جنایی و مراقبت‌های بهداشتی برتر است.

آدلاید: شماره یک جدید در استرالیا
جذاب ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱
ملبورن، کلان‌شهر استرالیا چند سال در صدر فهرست موسسه نام‌برده بود تا این که در سال ۲۰۱۸ جای خود را به وین داد. امسال این شهر حتی نتوانست جایگاه برتر در سطح ملی را حفظ کند. اکنون آدلاید در رده نخست ملی و در رده سوم بین‌المللی قرار گرفته است.

وین: جای خود را به آدلاید داد 
جذاب ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱

در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ پایتخت اتریش در رده بندی جهانی برترین بود. در سال ۲۰۲۰ موسسه EIU گزارشی منتشر نکرد، زیرا محدودیت‌های کرونایی اجازه ارزیابی عادلانه را نمی‌داد. پاندمی کووید۱۹ باعث شد که شهرهای اروپایی در این رتبه‌بندی سقوط کنند. وین در رده چهارم فهرست این موسسه قرار دارد.

پراگ: در زمینه بهداشت آسیب سختی دید 
جذاب ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱
پایتخت چک بیشترین آسیب را دیده است. "شهر طلایی" در ولدآوا در رتبه‌بندی EIU تقریباً ده امتیاز را از دست داد. دلیل اصلی این سقوط ژرف پاندمی است. جمهوری چک برای مدت طولانی یکی از کشورهایی بود که بیشترین میزان مبتلایان را داشت. پراگ اکنون رتبه ۷۲ را کسب کرده است.

شهرهای آلمان در سقوط آزاد
جذاب ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱
سه شهر محبوب آلمان نیز هرکدام بیش از هشت امتیاز از دست دادند: هامبورگ، فرانکفورت و دوسلدورف. شهرهای کانادایی مانند مونترال، ونکوور و تورنتو که قبلا دارای امتیاز بالایی بودند نیز به میزان قابل توجهی سقوط کردند. با این حال، هامبورگ (عکس بالا)، کلان‌شهر بندری آلمان شدیدترین سقوط را در بین ۱۴۰ شهر مورد مطالعه تجربه کرد: از رده ۱۳ به رده ۴۷ سقوط کرد.

شهرهای اسپانیا در حال افزایش محبوبیت
جذاب ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱
در اروپا نیز شهرهایی هستند که با وجود سختی‌های کرونایی، در فهرست EIU رشد کرده‌اند. به‌ویژه کلان‌شهرهای اسپانیا در این رابطه برجسته هستند. مادرید، پایتخت این کشور با ۲۵ پله صعود به جایگاه ۱۹ رسیده است. همچنین بارسلونا از رده ۳۲ به رده ۱۶ راه یافته است.

هونولولو: برنده بزرگ 
جذاب ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۱
هفت شهر از ده شهری که نسبت به گذشته بیشترین امتیازها را کسب کرده‌اند در ایالات متحده هستند. در راس آن‌‌ها هونولولو قرار دارد. پایتخت هاوایی با پرش باورنکردنی ۴۶ پله، خود را به رده ۱۴ فهرست EIU رساند و به جمع باشکوه شهرهایی مانند وین و بارسلون راه یافت. احتمالاً موقعیت جزیره‌ای هاوایی باعث شد که بتواند بهتر با ویروس سارس‌کوو۲ مبارزه کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار