کد خبر: ۲۸۸۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
 بقایای جسد سبب شده تا ارابه فرود هواپیما به طور موقت از کار بیفتد و نتواند بدرستی کار کند. 

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد بقایای جسد یک شهروند افغان در ارابه فرود هواپیمای آمریکایی که روز دوشنبه از فرودگاه کابل پرواز کرده بود، کشف شده است.

به نوشته ایرنا به نقل از «ویک»، هواپیمای ترابری سی ۱۷ آمریکا پس از ورود گروه طالبان به کابل از فرودگاه بین المللی حمید کرزای این شهر پرواز کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبار معاصر، صد‌ها شهروند افغانستان با امید سوار شدن بر این هواپیما دور آن جمع شده بودند حتی تعدادی خود را از بدنه آن هنگام سرعت گرفتن بر روی باند فرودگاه آویزان کرده بودند.

نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد: خدمه هواپیمای سی ۱۷ که با اوضاع امنیتی درحال تغییر مواجه شده بودند، تصمیم گرفتند هرچه زودتر با این هواپیما پرواز کنند.

وقتی که این هواپیما در پایگاه آمریکا در قطر فرود آمد، خدمه بقایای جسد یک افغان را در محفظه ارابه فرود کشف کردند.

در ادامه بیانیه نیروی هوایی آمریکا آمده است: ما تحقیقات جامعی در این خصوص انجام خواهیم داد تا همه ابعاد آن مشخص شود. به خانواده فرد فوت شده تسلیت می‌گوییم.

در تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی همچنین تصویر سقوط دو نفر از این هواپیمای آمریکایی بر فراز کابل دیده می‌شود.

مقامات آمریکایی بعدا اعلام کردند، این هواپیما حامل بیش از ۶۰۰ شهروند افغان بوده است.

در همین باره روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» نیز روز سه‌شنبه گزارش داد که بقایای جسد یک شهروند افغانستانی در ارابه فرود یک هواپیمای ترابری آمریکایی C-۱۷ که چند ساعت پس از تصرف کابل توسط طالبان از فرودگاه بین المللی کابل به پرواز در آمده، پیدا شده است.

دو منبع که موضوع را گزارش داده‌اند گفتند که بقایای جسد سبب شده تا ارابه فرود هواپیما به طور موقت از کار بیفتد و نتواند بدرستی کار کند.

بر اساس گزارش‌ها، این هواپیما پس از برخواستن از باند فرودگاه کابل، به دلیل بروز مشکل در بسته شدن چرخ‌ها، اعلام حالت فوق العاده کرده است، اما پس از آنکه این هواپیما در فرودگاه دیگری فرود آمده مشخص شد که بقایای جسد این شهروند افغانستانی که قصد فرار از کشور را داشته سبب بروز این مشکل شده است.

گزارش‌ها این موضوع را مشخص نکرده‌اند که آیا این حادثه در همان هواپیمایی روی داده که فیلم آن منتشر شده که طی آن دو نفر از هواپیما سقوط می‌کنند.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
برچسب ها: افغانستان ، هواپیما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار