کد خبر: ۲۸۹۰۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
پدر خانم غنی با تسلط طالبان بر بخش‌های وسیعی از خاک افغانستان از کشور خارج شد. به گفته سفارت روسیه در کابل، آقای غنی با چهار اتومبیل پر از پول از کشور رفته است. 

مریم غنی، دختر اشرف غنی، رئیس جمهور فراری افغانستان، گفت که پس از خروج پدرش از کشور هنگام کنترل طالبان احساس پوچی و خلاء کرده است.

به  نوشته ایسنا به نقل از ایندیپندنت، خانم غنی، هنرمند تجسمی و فیلمساز ۴۲ ساله که در بروکلین در شهر نیویورک زندگی می‌کند، لیستی از منابع را در پست اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت که افراد و فعالان می‌توانند برای کمک به شهروندان افغانستان از آن‌ها استفاده کنند. او همچنین از کسانی که با او ابراز همدردی کردند تشکر کرد.

 به گزارش پایگاه خبری اخبار معاصر، خانم غنی در این پست گفت: "از همه کسانی که طی روز‌های گذشته اعلام حضور کرده و برای همبستگی تماس گرفته‌اند متشکرم. معنی زیادی برای من داشت. من بسیار سوختم، اما امیدوارم بتوانم در برخی از موارد به طور جداگانه به همه شما پاسخ دهم.

پدر خانم غنی با تسلط طالبان بر بخش‌های وسیعی از خاک افغانستان از کشور خارج شد. به گفته سفارت روسیه در کابل، آقای غنی با چهار اتومبیل پر از پول از کشور رفته است. در حال حاضر محل اقامت رئیس جمهور ۷۲ ساله فراری، که مورد حمایت دولت‌های غربی از جمله ایالات متحده بود، مشخص نیست

غنی، در یک پست فیس بوکی، گفت که افغانستان را ترک کرده است تا از خونریزی بیشتر در کشورش جلوگیری شود، حتی در حالی که برخی رسانه‌ها می‌گویند خروج شتابزده وی مانع مذاکرات صلح و انتقال آرام قدرت با طالبان شده است. هنوز مشخص نیست که خانم غنی از محل اختفای پدرش مطلع است یا خیر.

خانم غنی آثار خود را در برخی از موزه‌های معروف جهان از جمله Tate Modern در لندن و گوگنهایم در نیویورک به نمایش گذاشته است.

انتهای پیام
برچسب ها: دختر اشرف غنی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: