کد خبر: ۲۸۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
پروازهای خارجی فرودگاه مشهد نیز طی این مدت ۸۳ درصد کاهش یافت.
 به گزارش پایگاه خبری اخبار معاصر به نقل از ایرنا، مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌ رضوی از کاهش ۶۲ درصدی پروازهای فرودگاه مشهد طی روزهای اخیر خبر داد. 

محمود امانی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس ابلاغ ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا مبنی بر محدودیت سفر در موج پنجم شیوع کرونا و کاهش ۵۰ درصدی پروازها، از روز دوشنبه ۲۵ مرداد ماه جاری پروازهای فرودگاه مشهد در مجموع ۶۲ درصد کاهش یافت و تمام مجوزهای  پروازهای فوق العاده نیز باطل شد.

وی ادامه داد: تعداد پروازهای خارجی فرودگاه مشهد نیز طی این مدت ۸۳ درصد کاهش یافت.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌ رضوی گفت: روز گذشته نیز ۲۶ پرواز ورودی داخلی با ۲ هزار و ۴۷۰ مسافر و ۲۵ پرواز خروجی داخلی با ۲ هزار و ۳۵۰ مسافر انجام شد.

وی افزود: دیروز همچنین چهار پرواز ورودی خارجی با ۱۹۵ مسافر و سه پرواز خروجی خارجی با ۲۴۹ مسافر در این فرودگاه انجام شد.

امانی با تشکر از همکاری مردم ادامه داد: رعایت پروتکلهای بهداشتی در این فرودگاه توسط مسوولان با جدیت پیگیری می‌شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه ۴۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد جابه‌جا می‌شدند.

این فرودگاه ۵۴۰ هکتاری پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که پیش از شیوع کرونا به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی روزانه در آن انجام می‌شد.

هم اکنون ۲۷ شهرستان خراسان رضوی از جمله مشهد در وضعیت قرمز، پنج شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا قرار دارند.

روزانه بیش از ۹۰۰ بیمار جدید کرونایی در استان خراسان رضوی بستری می شوند که ۷۰ درصد آنها در شهر مشهد تحت مداوا  قرار دارند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون چهار میلیون و ۴۶۷ هزار و ۱۵ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۵۸۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۹۹ هزار و ۶۹۱ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون سه میلیون و ۷۵۷ هزار و ۱۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده‌اند.

انتهای پیام
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار