کد خبر: ۲۸۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
باشگاه خبرنگاران: نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: ترویج دوچرخه سواری باید در برنامه‌های ما باشد، اما در حال حاضر در اولویت نیست.

پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اظهار کرد: ما باید اولویت بندی کنیم و اولویت در حال حاضر همه تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی است، دوچرخه سواری هم باید با توجه به شرایط آب و هوایی هر مکانی بررسی شود.

وی ادامه داد: برای مثال در کشورهای اروپایی، موضوع دوچرخه سواری امری مهم و جاری است و دلیلش هم آب و هوای مناسب است، بارندگی وجود دارد و این هوا وارد بدن انسان می‌شود اما در تهران، آلودگی هوا بیش از حد نرمال است و هر دم و بازدمی باعث بیماری می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: ما اگر بتوانیم از ظرفیت موجود و زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی استفاده کنیم، بسیار پیشرفت می‌کنیم حتی امکانات هم موجود است و باید واگن خریداری کنیم به همین دلیل باید در کمیسیون‌های مشخص به چنین مسئله مهمی رسیدگی کنیم.

سروری گفت: ترویج دوچرخه سواری باید در برنامه‌های ما باشد اما در حال حاضر در اولویت نیست همچنین استفاده مسئولان از دوچرخه، موضوع نمایشی است و باید فرهنگ سازی شود. انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار