کد خبر: ۲۹۰۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲
کاربران فضای مجازی سوال و یا گزارش در خصوص کلاهبرداری ارز دیجیتال می‌توانند اخبار خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری سارق 2.5 میلیارد ریالی ارز دیجیتال در اردبیل خبر داد.
 
به گزارش پایگاه خبری اخبار معاصر به نقل از ایلنا، سرهنگ علی قهرمان طالع عنوان کرد: طی مراجعه فردی به پلیس فتا و اعلام اینکه ارزهای دیجیتالی وی به ارزش تقریبی دو و نیم میلیارد ریال از کیف پول دیجیتال او به سرقت رفته است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.‍‍‍
 
وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی مشخص شد که وی قبل از ورود به این حوزه با فردی آشنا شده و در مورد نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال و ایجاد کیف پول از وی راهنمایی گرفته است که این اولین سرنخ برای افسران پلیس فتا بود.
 
قهرمان‌طالع اذعان کرد: کارآگاهان سایبری با انجام اقدامات فنی و پلیسی کشف کردند که همان شخص اقدام به سرقت ارز از کیف پول دیجیتال شاکی کرده و در ادامه ضمن هماهنگی با مقامات قضایی مضنون پرونده را به همراه تجهیزات رایانه‌ای در یک عملیات پلیسی دستگیر و او را به پلیس فتا انتقال دادند. 
 
رئیس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: هموطنان نباید در خصوص ایجاد کیف پول دیجیتال و خرید و فروش ارز به افراد غریبه اعتماد کرده و اطلاعات حساس خود از جمله رمزهای ورود و عبارات بازیابی را در اختیار آن ها قرار دهند. 
 
این مقام انتظامی گفت: کاربران فضای مجازی در صورت داشتن هرگونه ابهام، سوال و یا گزارش در خصوص کلاهبرداری ارز دیجیتال می‌توانند اخبار خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.  
انتهای پیام
منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: