کد خبر: ۲۹۰۵۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون شاهد آمارهای متعدد از متوفیان این ویروس بوده ایم و این روزها بهشت زهرای تهران بیشترین میزان قربانیان کرونا را تجربه می‌کند.

بر اساس آمارها از اسفند سال ۹۸ ویروس کرونا وارد ایران شد و تاکنون ۵ موج مختلف از این ویروس در کشور شیوع یافته است.

از زمان شروع کرونا تاکنون بارها شاهد افت و خیز شمار مبتلایان و متوفیان این ویروس بوده‌ایم.

در حال حاضر نیز بر اساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت و سازمان بهشت زهرا (س)، در این روزها بیشترین میزان قربانیان کرونا را شاهد هستیم.

بر اساس آمارهای سازمان بهشت زهرا، ویروس کرونا در تاریخ ۲/ ۱۲/ ۹۸ با یک مورد فوتی آغاز و این موج تا چهارم فروردین ماه ۹۹ ادامه یافت و بیشترین میزان فوتی‌های ثبت شده در بهشت زهرای تهران، چهارم فروردین و عدد ۱۱۹ نفر بود.

موج دوم ویروس کرونا نیز از نهم اردیبهشت ۹۹ با تعداد ۹ فوتی آغاز و تا چهارم مرداد ماه ادامه یافت. در این بازه نیز بیشترین میزان فوتی و اوج قربانیان به ۱۱۶ نفر رسید.

هفدهم شهریور ماه نیز پیک سوم کرونا با ۴۱ فوتی در کشور شیوع یافت و پانزدهم آبان ماه ۹۹ با بیشترین میزان فوتی یعنی رقم ۱۷۳ نفر پایان یافت.

موج چهارم نیز ۲۸ اسفندماه ۹۹ با ۹ فوتی شروع و در روز پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با میزان ۱۵۶ قربانی ثبت شده در بهشت زهرا به اوج خود رسید.

موج پنجم نیز سیزدهم تیرماه ۱۴۰۰ با رقم ۵۵ فوتی آغاز شد و در روز ۲۲ مردادماه با رقم ۲۱۶ مورد قربانی ثبت شده در بهشت زهرای تهران به اوج خود رسید.

روزهای ملتهب کرونایی در شهر و بهشت زهرا همچنان ادامه دارد. به‌همین دلیل از تمامی هموطنان درخواست می‌شود به منظور مقابله با شیوع موج‌های بعدی کرونا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
منبع: مهر انتهای پیام
برچسب ها: بهشت زهرا ، کرونا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار