کد خبر: ۲۹۰۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
حساب اینستاگرام و توییتر «شیرینی فرانسه»، امروز از پلمپ این کافه قنادی قدیمی خبر داد.
 برخی منابع خبر از بسته شدن این واحد صنفی به دلیل طرح روی جعبه های این شیرینی فروشی می‌دهند اما رییس اتحادیه صنف قنادان از «تخطی از شیوه نامه بهداشتی کرونا» می‌گوید.

به گزارش «اخبارمعاصر»، حساب کاربری «شیرینی فرانسه»، کافه قنادی قدیمی و معروف خیابان انقلاب، امروز در توییتی نوشت: «شیرینی فرانسه پلمپ شد. بازگشایی مجدد کافه قنادی فرانسه در شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی میشه.» 

پس از این اتفاق برخی پایگاه‌های اطلاع رسانی و خبرنگاران فعال در توییتر، علت پلمپ را طرح روی جلد جعبه این شیرینی فروشی عنوان کردند. برروی جعبهٔ این قنادی، عکسی از آگهی‌های تجاری مربوط به پیش از انقلاب به چشم می‌خورد.

اکنون اما «علی بهره‌مند»، رییس اتحادیه قنادان در گفتگو با «اخبارمعاصر»، ماجرا را به گونه ای دیگری روایت میکند. به گفته بهره‌مند، علت پلمپ شدن این واحد صنفی نه جعبه‌های منقش به آگهی‌های مربوط به پیش از انقلاب، بلکه تخطی از شیوه نامه بهداشتی کرونا بوده است.

این فعال صنفی میگوید بر طبق این شیوه نامه، واحدهای صنفی به غیر از 21 گروه شغلی مستثنی شده که قنادی‌ها شامل آن نیستند، باید تا روز شنبه، 30 مرداد، تعطیل بوده و شروع به کار نکنند. بر طبق مصوبه ستاد کرونا، همه اصناف، ادارات، بانک‌ها به جز مشاغل ضروری از دوشنبه (25 مرداد) تا روز شنبه (30 مرداد) تعطیل اعلام شدند. 

پیگیری‌ها برای مصاحبه با شیرینی فرانسه به نتیجه نرسید اما برای روشن شدن جزییات بیشتر این اتفاق، باید منتظر اظهارنظر رسمی مسئولان این کافه قنادی قدیمی ماند.


انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار