کد خبر: ۲۹۱۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: «شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع ارتباط نیست»

وزیر پیشنهادی ارتباطات در دفاعیات خود در مجلس به اهمیت و ضرورت اجرای شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد و اذعان داشت راه‌اندازی کامل این شبکه به معنای قطع دسترسی جهانی و اینترنت نیست.

«عیسی زارع پور» وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلسی شورای اسلامی با اعلام اینکه پانزده سال پیش و زمانی که در وزارت ارشاد کار می‌کرده دغدغه‌های نمایندگان مجلس را داشته اذعان کرد که در طول ۴ سال فعالیت خود حتما شبکه ملی اطلاعات را راه‌اندازی خواهد کرد.

 او در  دفاعیه خود گفت: «شبکه ملی اطلاعات از افتخارات هر کشور است و اجرای آن به معنای قطع دسترسی به شبکه جهانی نیست. چرا زمانی که پیغامی در فضای مجازی ارسال می‌کنیم، بسته‌های اطلاعاتی مربوطه باید از کشور خارج و به سایر کشورها مانند آلمان و آمریکا رفته و از آنجا مجدد به کشور بازگردد؟ با این روند از یک سو ناچار به پرداخت هزینه پهنای باند بین‌المللی هستیم و از سوی دیگر امنیت و استقلال کشور به خطر می‌افتد و اگر اتفاقی رخ دهد مثلا لنگر کشتی گیر کند، کل خدمات داخلی از کار می‌افتد.»

زارع پور با اعلام اینکه بیش از ۲۰ سال است که دولت‌های مختلف در تلاش برای اجرای شبکه ملی اطلاعات هستند و این موضوع بنا به دلایل مختلف محقق نشده تاکید کرد که این اتفاق در صورتی که او وارد وزارت ارتباطات بشود رخ خواهد داد: «بنده قول می‌دهم ظرف چهار سال آینده شبکه ملی اطلاعات را در طی زمانبندی معینی که از سوی شورای عالی فضای مجازی تعیین شده جهت پیشبرد امورات کشور راه‌اندازی کنم.»

زارع پور به موضوع چندلایگی شلکه ملی اطلاعات نیز اشاره کرد. او وعده داد که طی 4 سال آینده  70 درصد از امور مرتبط با شبکه ملی اطلاعات و تکالیف مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را اجرایی خواهد کرد. 

پایگاه خبری تحلیلی اخبار معاصر 


انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: