کد خبر: ۲۹۱۳۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: سارق ارز دیجیتال در اردبیل که با شگردهای خاص اخاذی می‌کرد، دستگیر شد.

علی قهرمان طالع روز شنبه ۳۱مرداد ماه در نشست بررسی جرایم سایبری در اردبیل اظهار کرد: سارق حرفه‌ای در فضای مجازی با برداشت دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به شکل ارز دیجیتال قصد اخاذی و سودجویی را داشت که با هوشیاری پلیس دستگیر شد.

وی تصریح کرد: مال باخته‌ای با مراجعه به پلیس فتا از همراهی دوستش در خرید و فروش‌های ارز دیجیتال گزارشی داد که در آن فرد سارق قصد برداشت تمامی کیف پول‌های دیجیتالی او را داشت که با بررسی انجام شده، فرد مورد نظر دستگیر شد.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت:‌ این فرد نه تنها به سرقت ارز دیجیتال اعتراف کرده بلکه به اقدامات خود برای سرقت در فضای مجازی نیز اعتراف کرده که با هوشیاری پلیس فتا در اردبیل دستگیر و روانه زندان شد.

قهرمان طالع با هشدار به افراد جامعه نسبت به صیانت و حفاظت از اموال خود به ویژه جلوگیری از سودجویان و فرصت‌طلبان در فضای مجازی برای خالی کردن کیف پول دیجیتال و خرید و فروش‌های احتمالی ارز دیجیتال افزود: نباید به راحتی رمزهای بانکی و کیف پول را در اختیار چنین افراد شیادی قرار داد تا زمینه سودجویی و فرصت‌طلبی را برای خود فراهم کنند.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت در فضای اینترنتی و دیجیتال قواعد خاص خود را دارد که همه افراد باید به آن آگاه بوده و نسبت به فعالیت افراد سارق و سودجو آگاهانه و هوشیارانه تصمیم‌گیری کنند. انتهای پیام
برچسب ها: اردبیل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار