کد خبر: ۳۰۰۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲
پایگاه خبری معاصر _ خودمان را متعهد به شهرداری می دانیم و امیدواریم هر سه ضلع تعهد، تمشیت و اهداف انقلاب را با مدد گرفتن از مردم پیش ببریم.

امروز (یکشنبه) نخستین روز حضور شهردار جدید تهران در جلسه شورای اسلامی شهر بود؛ جلسه ای که در آن اعضای پارلمان شهری پایتخت بر ضرورت رعایت عدالت در این کلانشهر تاکید کردند.

به گزارش ایرنا اعضای شورای شهر تهران امروز (یکشنبه) در نهمین جلسه خود میزبان علیرضا زاکانی در قامت شهردار جدید تهران بودند.

تهران را به الگویی برای جهان اسلام تبدیل می کنیم
علیرضا زاکانی شهردار تهران در این جلسه خطاب به اعضای شورای شهر تاکید کرد: خودمان را متعهد به شهرداری می دانیم و امیدواریم هر سه ضلع تعهد، تمشیت و اهداف انقلاب را با مدد گرفتن از مردم پیش ببریم.

وی با بیان اینکه ۹۰ هزار نفر ارتباط کاری با شهرداری تهران دارند، افزود: ۵۸ هزار نفر کارکنان مستقیم این نهاد است و باقی کسانی هستند که از طریق شرکت های مرتبط و خدمات رسان با ما همکاری دارند.

شهردار تهران اظهارداشت: ما مفتخریم که خادمی مردم را می کنیم لذا باید نیم نگاهی به شهروندان و توجهی به شهر و دقتی به خانه و خانواده شهرداری داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: مشارکت با همگان و دقت در این مسیر برای اجرای برنامه ها، برای ما مقصود و هدف بود.

زاکانی ادامه داد: سعی کرده ام از همه دانش، تجربه و داشته های معاونان شهرداری استفاده کنم و لذا با همه آنان جلسه داشتم.

شهردار تهران اظهار داشت: ما با شهروندانی مواجه هستیم که از ما نارحتند، خدمات ما را در خور شان خود نمی دانند و دقت های لازم برای انتقال نیازهای اساسی به آنها انجام نگرفته است و لذا شهروندان مسیر دیگری می روند و شهرداری مسیر دیگر را می رود.

وی ادامه داد: همچنین با شهری مواجهیم که به روح و کالبد آن توجه نشده است و در مسیری نبوده که رشد متوازنی داشته باشد و هویتی دینی و ایرانی ما در آن مشهود نیست.

شهردار تهران اضافه کرد: در این مسیر ضرورت دارد که تمام نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری مردم را خوب بشناسیم و برای همه آنها پاسخ معتبر داشته باشیم.

زاکانی با بیان اینکه در سطح شهر با بافت فرسوده کلان و وسیع مواجه هستیم، گفت: فاصله طبقاتی در سطح شهر این امکان را فراهم نکرده است که شهروندان بتوانند به شکل برابر از خدمات شهری برخوردار باشند.

شهردار تهران افزود: امروز تلاشمان بر این است که شهروند و شهر را در یک پیکر واحد ببینیم و نقش شهرداری را به عنوان جزء سوم به طریقی قرار دهیم که از یک سازمان خدمات به سمت یک سازمان خدمت رسان اجتماعی برویم.

زاکانی اظهار داشت: شهر را در مسیری قرار می دهیم که شهروندان راضی باشند و شهر نیز در مسیر رشد و شکوفایی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا پس از سخنان شهردار تهران، مهدی چمران، مهدی اقراریان، احمد صادقی و مهدی عباسی چهار عضو شورای شهر، تذکرات و نظرات خود را به شهردار تهران ارائه کردند.

تهران به پایتخت محدود نمی‌شود

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران پس از سخنان زاکانی گفت: امیدواریم نتیجه فعالیت‌های مدیریت شهری به خوشحالی خداوند، رهبر معظم انقلاب و مردم تهران بیانجامد.

وی با بیان اینکه تهران به پایتخت محدود نمی شود، اظهار داشت: تاثیر تلاش ها و حرکت هایی که در تهران انجام می‌شود بر  کل کشور قابل مشاهده است.

۱۴ پیشنهاد به شهرداری تهران

مهدی اقراریان عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شورای ششم بیم و امید هایی که دغدغه شهروندان است را دنبال می‌کند، اظهار داشت: امیدوارم  شهردار تهران با روحیه فسادستیزی و مبارزه با ویژه‌خواری عناصر لانه کرده در سیاهچاله های بروکراسی که از طاغوت به ارث رسیده است، و همچنین با روحیه جهادی که دارند، در شهرداری نیز اقدام کند.

وی گفت: امیدواریم با پشتیبانی مردم از سیاست‌های شورای ششم دورانی را که موجب گره‌گشایی از دغدغه های مردم باشد را شاهد باشیم.

اقراریان با ارائه ۱۴ پیشنهاد؛ حرکت به سمت عدالت، بهسازی فضای بی دفاع شهری، تدوین برنامه جامع مقابله با آسیب پذیری شهر تهران، نوسازی و احیای بافت فرسوده، بازنگری در نظام پرداخت جبران کارکنان سازمانها و شرکتها را از جمله پیشنهادهای خود به شهرداری تهران عنوان کرد.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه، جبران نابرابری اجتماعی در دسترسی شهروندان به خدمات و امکانات شهر، برنامه ریزی عملیاتی کاهش مسائل اجتماعی از جمله کودکان کار، فقر، متکدیان و کارتن‌خواب‌ها، نوسازی حمل و نقل عمومی، بازنویسی قوانین را از دیگر پیشنهادها به شهردار تهران عنوان کرد.

وی، لزوم تشکیل شورای هماهنگی دستگاه های نظارتی شهرداری تهران، منع زباله گردی، ایجاد شفافیت به معنای به رسمیت شناختن حق آگاهی و اطلاع مردم، بازنگری در نظام پرداخت، اهتمام به بازآفرینی اکوسیستم هوشمند فرهنگی و اجتماعی شهر تهران را از دیگر پیشنهادهای خود برشمرد.

تاخیر در پرداخت حقوق کارگران نسبت به کارمندان شایسته نیست

احمد صادقی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به تاخیر در پرداخت حقوق کارگران رفت و روب  شهرداری تهران گفت: در گذشته ۷۰ درصد از اعتبار پیمانکاران به صورت علی‌الحساب برای پرداخت حقوق کارگران به آنها ارائه می‌شد.

وی افزود: اما اکنون با وجود بخشنامه‌ای، پرداخت حقوق به بعد از تایید صورت وضعیت شرکت‌ها موکول شده است.

صادقی از شهردار تهران خواست این موضوع را پیگیری؛ و رسیدگی کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: باید قبل از حقوق کارمندان، حقوق کارگران را پرداخت کنیم.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز از شهردار تهران خواست این موضوع را مورد بررسی و مطالعه قرار دهد و اظهار داشت: این اصلاً به عدالت نزدیک نیست که کارگران شهرداری در شرایطی باشند که حقوقشان را دیرتر از کارمندان دریافت کنند.

انتقاد از تاخیر سه ماهه در پرداخت حقوق کارکنان برج میلاد

مهدی عباسی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان برج میلاد تذکر داد و اظهار داشت: مصوبه ای نیز در شورای شهر برای کمک به برج میلاد تصویب شده که باید اجرا شود.

وی گفت: حدود سه ماه است که به ۳۰۰ نفر از کارکنان برج‌میلاد حقوقی پرداخت نشده است.

عباسی با بیان اینکه اقتصاد برج میلاد و درآمد این برج مرتبط با حضور مردم است، ادامه داد: بر اساس شرایط کرونا در موضوع درآمدی برج میلاد مشکلاتی ایجاد شده است.

وی از شهردار تهران خواست به این موضوع رسیدگی کند.

انتخاب نمایندگان شورا در سه کمیسیون و هیات

به گزارش ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز، نمایندگان این شورا را در هیات حل اختلاف، کمیـسیون مـاده ۷۷ قانون شهرداری و هیات بدوی رسیدگی به کفالت نظام وظیفه انتخاب کردند.

بر این اساس، احمد صادقی با ۱۷ رای، به عنوان نماینده شورای شهر  در هـیات حـل اختـلاف موضـوع ماده سی و هشتم (۳۸) آئین نامه معاملات شهرداری تهران انتخاب شد.

همچنین اعضای شورای اسلامی شـهر تهـران، حبیب کاشانی و ناصر امانی را به ترتیب با ۱۸ و ۱۷ رای برای عضـویت در هر یک از شـعبه های اول و دوم کمیـسیون مـاده ۷۷ قانون شهرداری انتخاب کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه بررسی دستور جلسه امروز این شورا، سید علوی را با ۱۸ رای و نرگس معدنی پور را با ۱۶ رای برای عضویت در هیات بدوی رسیدگی به کفالت نظام وظیفه موضوع ماده بیست و چهارم (۲۴) قانون خدمت وظیفه عمومی انتخاب کردند.

جلسه امروز شورای شهر تهران زودتر از موعد همیشگی پایان یافت.
انتهای پیام
برچسب ها: زاکانی ، تهران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار