کد خبر: ۳۰۱۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸
اخبار معاصر _ فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به اینکه واکسن‌های وارداتی و داخلی اثربخشی بیش از ۵۰ درصد دارند گفت: میزان مرگ و میر در افراد واکسینه شده به شدت کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زالی ظهر سه شنبه در آئین افتتاح هفتمین مرکز واکسیناسیون در اسلامشهر که با حضور سردار ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان، مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان و سرهنگ ایلکا فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهدا (ع) برگزار شد اظهار داشت: تجلی کار بین بخشی در شهرستان اسلامشهر خوب بوده و به جز بخش‌های نظارتی و لجستیک و پشتیبانی فنی بقیه بخش‌ها را بسیج و مردم انجام می هند.

وی با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های واکسیناسیون، تجمیع مرکز تزریق است که این امر به خوبی محقق شده است گفت: در حال حاضر شاهد سرعت بخشیدن به فرایند واکسیناسیون و راه اندازی و تجمیع این مراکز در سطح استان تهران هستیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران بیان داشت: بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی، تمام واکسن‌ها با میزان اثربخشی بیش از ۵۰ درصد مورد قبول است که خوشبختانه تمام واکسن‌های وارداتی و تولید داخل این معیار را دارند.

زالی افزود: میزان ابتلای شدید، بستری در بخش‌های ویژه و مرگ و میر در بین افراد واکسینه شده، به طور چشمگیری کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: در خصوص طرح شهید سلیمانی باید اعلام کنیم که سپاه تهران نقش مهمی را جهت یاری رسانی به جامعه پزشکی ایفا کرده است که همه این توفیقات منجر به کاهش میزان آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا شده است.

گفتنی است که یک مرکز برای تزریق واکسن کرونا به اساتید و دانشجویان و کارکنان ادارات شهرستان اسلامشهر در دانشگاه آزاد، مرکز دوم در محل ناحیه مقاومت سپاه برای تزریق دوز دوم معلمان، نیروهای سپاهی و بسیج و مرکز سوم هم در بخش احمدآباد برای تزریق واکسن به عموم مردم فعال شده است.
انتهای پیام
برچسب ها: کرونا ، واکسن کرونا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار