کد خبر: ۳۰۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
وزیر امور خارجه آمریکا با اعلام اینکه فرصت بازگشت به برجام با شرایطی که منافع مورد نظر در هنگام حصول این توافق تأمین شود رو به پایان است، بار دیگر تلاش کرد که ایران را مقصر به نتیجه نرسیدن مذاکرات احیای برجام جلوه دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با هایکو ماس همتای آلمانی خود اعلام کرد که فرصت احیای برجام با شرایطی که منافع مورد نظر در هنگام حصول این توافق (در سال 2015) را تأمین کند، کوتاه‌تر شده است.

آنتونی بلینکن در این خصوص گفت: «ما در حال نزدیک شدن به نقطه‌ای هستیم که در آن بازگشت به اجرای دقیق برجام منافعی که در هنگام دستیابی به این توافق مد نظر بوده است را محقق نخواهد کرد.»

وزیر امور خارجه آمریکا که دولت متبوعش با خروج از برجام و وضع تحریم‌های یکجانبه علیه ایران مسبب اصلی وضعیت کنونی برجام است و حتی پس از آغاز مذاکرات احیای این توافق نیز همچنان بر حفظ تحریم‌های یکجانبه علیه ایران اصرار داشته است،‌ در ادامه مدعی شد: «با گذشت زمان و با توجه به اینکه ایران در حال توسعه برنامه هسته‌ای خود از جمله به‌کارگیری سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر و غنی‌سازی مواد بیشتر است، نقطه‌ای وجود خواهد داشت که در آن دستیابی دوباره به منافع برجام از طریق بازگشت به اجرای کامل این توافق بسیار دشوار خواهد بود. ما هنوز در آن نقطه نیستیم،‌ اما این نقطه به ما نزدیکتر از قبل شده است.»

وی افزود: به همین دلیل است که ما صراحتاً گفته‌ایم که فرصت بازگشت به اجرای برجام، نامحدود نیست. راب مالی در حال رایزنی با روسیه و متحدان اروپایی ماست و به‌شدت روی این موضوع تمرکز کرده است.»
انتهای پیام
برچسب ها: آمریکا ، برجام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار