کد خبر: ۳۰۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۳
خطیب زاده، صدور این نوع بیانیه ها همزمان با اقدامات برخی از این کشورها برای تحرک بخشی به مناسبات خود با ایران را تناقض آمیز خواند.
 سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اتهامات کمیته چهار جانبه اتحادیه عرب گفت: متهم کردن ایران از سوی کشورهایی که سابقه مداخله، تنش‌آفرینی، تروریست‌پروری، مزدورپروری و جنگ‌افروزی را دارند، مشکل کشورهای مداخله‌جو و بی اعتنا به مردم را حل نمی‌کند. 

به نوشته ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده با  محکومیت اتهامات سخیف وارده در بیانیه کمیته خودخوانده چهارجانبه اتحادیه عرب، صدور چنین بیانیه هایی را  نشان از نبود درک حداقلی کشورهای حاضر در این کمیته از سیر تحولات منطقه ای و شرایط  کلی حاکم بر مناسبات جمهوری اسلامی ایران و مجموعه کشورهای عربی دانست.  

به گزارش پایگاه خبری اخبار معاصر، وی، ایراد اتهامات تکراری دخالت ایران در امور داخلی دیگران از سوی کشورهایی که سابقه مداخله، تنش آفرینی، تروریست پروری، مزدور پروری و جنگ افروزی به ویژه در یمن و مناطق درگیر غرب آسیا و شمال آفریقا را دارند مردود شمرد و گفت: کنار هم قرار دادن این اجزا برای اتهام به ایران، مشکل کشورهای مداخله جو و بی اعتنا به مردم را حل نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه، دغدغه اصلی بانیان چنین بیانیه هایی را خدمت آشکار و پنهان به رژیم صهیونیستی خواند و به این چهار کشور توصیه کرد به جای صدور اینگونه بیانیه های فاقد ارزش، بر جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم ستمدیده فلسطین تمرکز کنند.

خطیب زاده، صدور این نوع بیانیه ها همزمان با اقدامات برخی از این کشورها برای تحرک بخشی به مناسبات خود با ایران را تناقض آمیز خواند و بار دیگر، بر موضع همیشگی جمهوری اسلامی ایران در دعوت از همسایگان برای گفتگو و حل سو تفاهمات از طریق مسیرهای دیپلماتیک را مورد تاکید قرار داد.

وی در خصوص جزایر سه‌گانه ایرانی  با مردود شمردن بیانیه، تمامی اقدامات ایران را در چارچوب اعمال حاکمیت و تمامیت ارضی کشور دانست و مداخله دیگران در این زمینه را محکوم کرد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی، حفظ و تثبیت دستاوردهای هسته ای و توانمندی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران را از  جمله سیاست های راهبردی کشور خواند و با یادآوری کارشکنی های برخی کشورهای عضو کمیته خودساخته در مسیر حصول توافق هسته ای، در بی اثر بودن این بیانیه ها در مسیر توسعه صنعت صلح آمیر هسته ای کشور تاکید کرد.

انتهای پیام
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار