کد خبر: ۳۲۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۳
به این ترتیب امارات متحده یکی از بالاترین نرخ‌های ایمن‌سازی در برابر کرونا را در جهان به‌دست آورده است.
موارد ابتلا به کرونا در امارات به زیر ۱۰۰ نفر رسید

اخبار معاصر - امارات متحده یکی از بالاترین نرخ‌های ایمن‌سازی در برابر کرونا در جهان را دارد
 
روز یکشنبه موارد ابتلا جدید به ویروس کرونا ۹۹ نفر گزارش شده است.

امارات متحده عربی برای نخستین بار از زمان آغاز همه‌گیری کووید-۱۹، روز یکشنبه اعلام کرد که موارد ابتلا به این ویروس به زیر ۱۰۰ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت امارات متحده عربی روز یکشنبه گزارش داد که در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۹۹ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. این در حالی است که در اغلب کشورها و از جمله ایران همچنان روزانه ده‌ها هزار نفر به کرونا مبتلا می‌شوند.

امارات متحده عربی در حال برگزاری دبی اکسپو ۲۰۲۰ است که میلیون‌ها بازدید‌کننده را در شش ماه پیش رو به خود جذب خواهد کرد و مهار همه‌گیری نقش مهمی در احیای گردشگری و بازدید از این نمایشگاه خواهد داشت.

در حال حاضر استفاده از ماسک در اغلب مکان‌های عمومی اجباری است و ۹۶ درصد از جمعیت ۱۰ میلیون نفری امارات دست‌کم یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. آمار واکسیناسون کامل نیز ۸۶ درصد جمعیت گزارش شده است.

به این ترتیب امارات متحده یکی از بالاترین نرخ‌های ایمن‌سازی در برابر کرونا را در جهان به‌دست آورده است.

۱۰ ماه قبل در ماه ژانویه، روزانه چهار هزار نفر در امارات متحده عربی به کرونا مبتلا می‌شدند. اما دولت با اجرای قوانین سخت‌گیرانه محدودیت‌های اجتماعی، واکسیناسیون و انجام تست توانست یکی از موفق‌ترین الگو‌ها در مهار کرونا را اجرا کند.

مقامات وزارت بهداشت امارات بر این باورند که پایبندی به پروتکل‌های کرونا از جمله عوامل کاهش چشمگیر شمار مبتلایان بوده است.

استراتژی آزمایش، درمان و واکسیناسیون به موازات پایبندی به پروتکل‌های مقابله با کرونا موجب احیای امارات متحده پس از همه‌گیری کرونا شد.

در حالی که برخی کشورها مانند نیوزیلند، درهای خود را به جهان بستند تا موارد ابتلا به کرونا را به صفر برسانند، نرخ پایین واکسیناسیون موجب اوج گرفتن این بیماری در این کشورها شده است.

 برخی کشورها مانند سوئد نیز ریسک دستیابی به ایمنی جمعی بدون تمرکز بر واکسیناسیون گسترده را پذیرفتند و آنها نیز با افزایش موارد ابتلا مواجه شده‌اند.

امارات متحده عرب، عربستان و ترکیه در همسایگی ایران اکنون احیای پس از همه‌گیری را تجربه می‌کنند.


منبع: ایندیپندنت
انتهای پیام
برچسب ها: امارات ، کرونا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار