کد خبر: ۳۳۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۴
رئیس جامعه هتلداران ایران گفت: با توجه به صدور مجدد روادید و ورود گردشگر از آبان، هتل‌ها آماده پذیرش گردشگران خارجی هستند.
به گزارش پایگاه خیری-تحلیلی معاصر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ آقای جمشید حمزه‌زاده افزود: با پیگیری‌های انجام‌ شده از سوی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پس از حدود یک سال و نیم شاهد ورود گردشگر خواهیم بود. مقاصد گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند به شهر‌های خاص از جمله مشهد، قم، تبریز، شیراز، یزد، اصفهان و در درجه دوم تبریز و اهواز است، و برای برگشتن به رقم ۸میلیون و ۸۷۰هزار گردشگر ورودی پیش از کرونا، نیاز به برنامه‌ریزی جدی داریم.
 
وی تصریح کرد: پس از باز شدن مرز‌ها با سرعت شاهد ورود گردشگر از عراق خواهیم بود، اما جذب گردشگران اروپایی با توجه به اینکه آن‌ها از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند نیاز به زمان بیشتری دارد. همچنین باید تبلیغات خارج از کشور در رسانه‌ها و مطبوعات خارجی، فضای مجازی و استفاده از بلاگر‌های مطرح بین‌المللی با برنامه و جدیت انجام شود.
 
آقای حمزه‌زاده گفت: الزام برای چک کردن تأییدیه رزرو هتل و سایر مراکز اقامتی گردشگران انفرادی در مرز یکی از پیشنهاد‌های مطرح شده از سوی رئیس جامعه هتلداران ایران بود. 
 
رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به واکسیناسیون ۹۰ درصدی کارمندان هتل‌ها، افزود: ۱۰درصد باقی مانده هم به دلایل شخصی واکسن نزده‌اند که البته تا پایان مهرماه برای کارکنان هتل‌های زنجیره‌ای فرصت معین شده است و در صورت رعایت نشدن، عذرشان خواسته می‌شود.
 
آقای حمزه‌زاده با تاکید بر به حداقل رساندن دغدغه گردشگران، تصریح کرد: برای اعتمادسازی تمام شیوه نامه‌های بهداشتی در هتل‌ها رعایت می‌شود و هزینه‌های سنگینی برای خرید مواد ضدعفونی صرف می‌شود.
 
وی همچنین با اشاره به اینکه در کنار گردشگری خارجی نباید از گردشگری داخلی غافل شد، گفت: در تعطیلات اخیر با افزایش ۱۰ درصدی، میانگین ضریب اشغال هتل‌ها از ۱۵ به ۲۵درصد افزایش پیدا کرد.
انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: