کد خبر: ۳۳۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
عاملان آتش سوزی ارتفاعات دشت بکان شهرستان اقلید در استان فارس دستگیر شدند.

شناسایی عاملان آتش سوزی دشت بکان شهرستان اقلید حین انجام عملیات اطفاء حریق
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار معاصر و به گفته آرش مهدوی، مدیر روابط عمومی اداره کل  منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، عاملان آتش سوزی ارتفاعات دشت بکان شهرستان اقلید در استان فارس دستگیر شدند.
در همین رابطه، اسحاق امیدوار رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اقلید با اعلام این خبر گفت: این آتش سوزی که بعد از ظهر سه شنبه، ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰ در ارتفاعات دشت بکان شهرستان اقلید رخ داده است، با همکاری نیروهای عملیاتی و مردمی عصر همان روز اطفاء شد.
وی افزود: این آتش سوزی به  به دلیل وزش شدید باد و شیب تند منطقه  مجددا ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه شعله ور گردید که در نهایت ساعت ۲۳ همان روز کنترل و به طور کامل مهار شد.
وی با اشاره به تحقیقات انجام گرفته برای شناسایی عاملان این آتش سوزی گفت: در این راستا طی عملیات ضربتی دو نفر از افراد مشکوک حین عملیات خاموش کردن آتش، توسط نیروهای منابع طبیعی شناسایی و دستگیر شدند.
وی تصریح کرد: متهمان برای گذراندن مراحل قضایی به مقامات قضایی ارجاع داده شدند.
امیدوار ضمن قدردانی از همکاری نیروهای امدادی به ویژه نیروهای ستاد مدیریت بحران،فرماندار، امداد طبیعت، همیاران طبیعت و مردم در این عملیات گفت: در صورت عدم حضور به موقع و سریع نیروها به علت برخورداری از پوشش علفی خشک، بوته زار و صخره‌ای و همچنین صعب‌العبور بودن منطقه، خسارات سنگینی به این عرصه ها وارد می شد.

شناسایی عاملان آتش سوزی دشت بکان شهرستان اقلید حین انجام عملیات اطفاء حریق
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اقلید در پایان از مردم و طبیعت دوستان خواست در صورت مراجعه به طبیعت حتی المقدور از روشن کردن آتش خودداری و در صورت اضطرار، قبل از ترک محل از خاموش شدن آتش اطمینان کامل حاصل نمایند. 
وی تصریح کرد: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه دود یا آتش در عرصه‌های منابع طبیعی، بی درنگ مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن رايگان ۱۵۰۴، یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.شناسایی عاملان آتش سوزی دشت بکان شهرستان اقلید حین انجام عملیات اطفاء حریق

گروه آب و محیط زیست پایگاه خبری تحلیلی اخبار معاصر
انتهای پیام
برچسب ها: بکان ، حریق ، آتش سوزی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار