کد خبر: ۳۳۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
مهار کامل آتش سوزی در ارتفاعات دوان کازرون در کمتر از سه ساعت
عرصه های طبیعی زاگرس فارس در آخرین روز مهرماه  ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی اخبار معاصر و به گفته آرش مهدوی، مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، با تلاش نیروهای دولتی و مردمی و با حضور زودهنگام مامورین، آتش در منطقه دوان کازرون خاموش و مهار شد.

در همین رابطه، سید مجتبی ایران محبوب، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کازرون افزود: در پی کسب خبری مبنی بر رخداد آتش در ساعت ۱۱:۴۵ تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰ در ارتفاعات روستای دوان، بی درنگ گروه ۵ نفری از مامورین این اداره به محل آتش اعزام شدند. وی سپس بیان داشت: پس از رسیدن نیروهای اداری، نیروهای بومی محلی و همچنین تعدادی از دهیاران بخش مرکزی کازرون، عملیات خاموش کردن آتش با سرعت آغاز شد. که با تلاش و کوشش صورت گرفته، از گسترش آتش به دیگر مناطق اطراف پیشگیری شد. 

عرصه های طبیعی زاگرس فارس در آخرین روز مهرماه  ۱۴۰۰

وی گفت: «از جمله نکات بارز در این عملیات، سرعت عمل نیروهای موثر در حضور به موقع ورود به منطقه آتش سوزی می توان یاد کرد. که در ساعت ۱۶:۳۰ با انجام پایش نهایی پایان پذیرفت. همچنین، پوشش منطقه، علوفه مرتعی و درختان بلوط است.»
وی در پایان افزود: تعیین  مساحت نهایی محدوده طعمه حریق شده، در دست بررسی می باشد. اما  نقطه آغاز آتش مشخص بوده که گسترش آن به منابع طبیعی خطای انسانی بوده است. در پی این رخداد، تنظیم پرونده و ارسال آن به مرجع قضایی در دست اقدام قرار گرفت.


منبع: گروه آب و محیط زیست پایگاه خبری-تحلیلی معاصر 
انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار