کد خبر: ۳۳۲۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
وزیر نیرو،همکاری اقشار مردم را برای گذر از این شرایط سخت محدودیت منابع آبی در کشور خواستار شد.

بحران کم ابی همراه با کاهش بارندگی‌ها

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی معاصر، علی اکبر محرابیان در بازدید از طرح‌های صنعت آب و برق استان اردبیل با اشاره به محدودیت منابع آب کشور، میزان سرمایه‌گذاری پروژه‌های در حال اجرای صنعت آب و برق استان اردبیل را ۱۶ هزار میلیارد تومان عنوان کرد وگفت: در حوزه آب، چندین سد و طرح از قبیل طرح‌های شبکه‌ آبیاری، شبکه‌های آبرسانی شهری و روستایی و طرح‌های فاضلاب در حال اجرا است. 

وزیر نیرو با بیان اینکه تا پایان امسال، بالغ بر ۱۹۰۰ میلیارد تومان از این پروژه‌ها و طرح‌ها در استان به بهره‌برداری خواهد رسید، خاطرنشان کرد: آبگیری سد عنبران و عمارت، بهره‌برداری بخشی از پایاب سد خداآفرین در منطقه پارس آباد مغان، طرح آبرسانی به شهر نیر و عنبران و طرح‌های تقویت شبکه برق از قبیل احداث پست و خطوط انتقال، نمونه‌هایی از پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری صنعت آب و برق استان اردبیل تا پایان امسال خواهد بود. 

محرابیان ابراز امیدواری کرد: با افزایش سرعت اجرای پروژه‌های آب و برق استان، می‌توانیم انتظارات مردم در این بخش را به نحو مطلوب پاسخ دهیم. 

وزیر نیرو در خصوص نحوه همکاری مردم در مدیریت منابع آب کشور، تصریح کرد: در بخش آب شرب و آب بهداشتی توصیه می‌شود که مردم حداکثر صرفه‌جویی را اعمال کنند. مهم‌ترین حوزه کشور که بیشترین سهم مصرف آب را دارد، بخش کشاورزی است که با رعایت الگوی کشت، بهره‌گیری از روش‌های آبیاری‌ تحت فشار و با به تاخیر انداختن کشت‌های پرآب می‌توانند سهم قابل توجهی در مدیریت منابع آب کشور را عهده‌دار شوند. 

اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های صنعت آب و برق اردبیل

وزیر نیرو گفت: برای طرح‌های حوزه آب و برق استان اردبیل بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است تا به مرحله بهره‌برداری برسد. 

وی پس از بازدید طرح‌های زیربنایی مختلف استان، افزود: منظور از این سفر، پیگیری و بررسی پروژه‌ها و طرح‌های راکد و نیمه تمام استان اردبیل در حوزه آب و برق است. 

محرابیان اضافه کرد: در استان طرح‌های زیربنایی خوبی آغاز شده که امیدواریم با حمایت‌های دولت و مجلس شورای اسلامی شاهد تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها باشیم. 

وزیر نیرو خاطرنشان‌ کرد: برای طرح‌ها بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب و برق استان پیش‌بینی شده که طی دو تا سه سال به پروژه‌ها تزریق می‌شود تا بتوانیم در آینده به بهره‌برداری برسانیم. 

وی اضافه کرد: پروژه سد عنبران دارای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و قرار است کسری منابع این پروژه تا چند هفته آینده ترزیق شده و تا پایان سال شاهد آبگیری این سد باشیم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار