کد خبر: ۳۳۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
هیئت معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار، در پی جلساتی، فیلم «قهرمان» به کارگردانی «اصغر فرهادی» را به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به آکادمی اسکار ۲۰۲۲ انتخاب کردند.

«قهرمان» اصغر فرهادی نماینده ایران در اسکار شد

 به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی معاصر، «رائد فریدزاده» دبیر و سخنگوی هیئت معرفی فیلم ایرانی به اسکار به خبرنگاران گفت: «کار این هیئت با توجه به تغییر قوانین اسکار بهترین فیلم خارجی زبان و تغییر مهلت زمانی شرکت در ادوار اخیر به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹، با بررسی ۴۴ فیلم اکران شده ایرانی آغاز شد و سپس اعضای هیئت انتخاب به یک فهرست متشکل از سه فیلم رسیدند.»

از میان سه فیلم «دشت خاموش»، «بندربند» و «قهرمان»، فیلم «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد و با امضای اعضای این هیئت، به‌عنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار سال ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد.

این فیلم به تهیه‌کنندگی مشترک الکساندر ماله-گی و اصغر فرهادی به زبان فارسی و در ایران ساخته‌ شده است. بازیگران شاخصی چون امیر جدیدی، محسن تنابنده و فرشته صدرعرفایی در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند. همچنین، سارینا فرهادی، دختر اصغر فرهادی که در فیلم جدایی نیز حضور داشت، در قهرمان نیز بازی می‌کند. آمازون حق پخش این فیلم را در ایالات‌متحده آمریکا در اختیار دارد.

هیئت معرفی فیلم ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی اسکار ۲۰۲۲ شامل محمدعلی نجفی (کارگردان و رئیس هیئت‌مدیره خانه سینما)، پریوش نظریه (بازیگر)، مهدی سجاده‌چی (فیلم‌نامه‌نویس)، محمدمهدی عسگرپور (کارگردان و دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر)، شادمهر راستین (فیلم‌نامه‌نویس)، فریدون جیرانی (فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان)، رسول صدرعاملی (تهیه‌کننده و کارگردان) و رامین حیدری فاروقی (کارگردان) و رائد فریدزاده (دبیر شورای بین‌الملل و معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی) تشکیل بودند.

«قهرمان» در تیرماه سال جاری در جشنواره فیلم کن نمایش داده و موفق به کسب جایزه بزرگ هیئت‌داوران شد. قهرمان این جایزه را به‌صورت مشترک با فیلم «کوپه شماره ۶» از فنلاند گرفت. ذائقه داوران آکادمی اسکار با جشنواره کن تفاوت‌های بسیاری دارد اما دور از انتظار نیست که این فیلم فرهادی را که موفقیت‌های پیشین در اسکار راه او را برای رسیدن به این مقام هموار کرده در فهرست نامزدهای بخش‌های متفاوت اسکار ببینیم.  

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار