کد خبر: ۳۳۷۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان برای نخستین بار نوشت‌افزارهایی با بدنه آنتی‌باکتریال تولید کردند که این نوشت‌افزارها براساس ویژگی‌های محیطی و شیوه نگارش فارسی طراحی شدند.

نوشت‌افزار


به گزارش معاصر ، متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان برای نخستین بار نوشت‌افزارهایی با بدنه آنتی‌باکتریال تولید کردند که این نوشت‌افزارها براساس ویژگی‌های محیطی و شیوه نگارش فارسی طراحی شدند. این محصولات دانش‌بنیان با گرفتن تاییدیه نانو به‌زودی وارد بازار می‌شوند.


در ساخت این محصولات تلاش شده است تا محصولی کاملاً اقتصادی و با قیمت مناسب برای استفاده در مکان‌های عمومی به دست مصرف‌کننده برسد. نانوذرات آنتی‌باکتریال در بدنه این نوشت‌افزارها آمیخته شده است و می‌توانیم مطمئن باشیم تا زمانی که از آنها استفاده می‌کنیم خاصیت خود را حفظ خواهند کرد. برای تولید این محصولات سلامت‌محور از دستگاه‌های تمام اتوماتیک استفاده شده است که این دستگاه‌ها تماماً تولید مهندسان ایرانی است.


"مهرداد عالی‌پور هریسی" مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت:  در طی چند سال تجربه در حوزه جراحی‌هایی که در حوزه دامی داشته‌ام از لوازم و وسایلی استفاده می‌کردیم که آنها آنتی‌باکتریال بودند که از جمله آنها دستکش‌های لاتکس آنتی‌باکتریال است و تصمیم گرفتم که این ایده را از حوزه جراحی وارد حوزه نوشت‌افزار کنم.


مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: این مجموعه دانش‌بنیان برای نخستین بار در جهان این اختراع را در سال 94 ثبت کرده است و در طول این چند سال سعی کردیم با مواد ارگانیزه تد و موادی با مقیاس‌های نانو و غیر نانو و با استفاده از نقره و روی، در pvc مواد آنتی‌باکتریال را به کار ببریم. وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن شرایط دمای نقاط گرمسیر و سردسیر کشور و ویژگی‌های نوشتاری خط ایرانی این محصولات طراحی شده است چرا که در خط‌هایی مثل خط‌های کره‌ای و ژاپنی خودکار به صورت عمودی گرفته می‌شود و در خط‌هایی مثل فارسی و عربی با زاویه 65 تا 70 درجه گرفته می‌شود که این ما را وادار می‌کند که در انتخاب نوع نوک‌ها، نوعی از آنها را انتخاب کنیم که کمترین اصطکاک را داشته باشد.


"مرضیه خلیل‌زاده سلماسی" مدیر اجرایی این شرکت دانش‌بنیان نیز گفت: در حال حاضر در کشور مصرف خودکار اکونومی 350 تا 400 میلیون به صورت سالانه است. عمده مصرف در ادارات، سازمان‌ها،‌ مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و پادگان‌ها است و با توجه به قیمت بسیار مناسب، کیفیت مطلوب و ویژگی‌های نانو آنتی‌باکتریال بودن یک محصول می‌توانیم سطح مصرف خوبی را در سطح ملی داشته باشیم.

انتهای پیام
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار