کد خبر: ۳۳۷۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴
اگر با روند افزایشی مسافر در ایستگاه‌های خطوط هفت‌گانه و واگن‌های مترو روبرو شویم با تمام توان و ظرفیت خدمات رسانی می‌کنیم و در صورت لزوم قطارهای فوق‌العاده را برای جابجایی مسافران نیز اعزام خواهیم کرد.

با افزایش ساعت طرح ترافیک تدبیرهای برای مترو


به گزارش معاصر، علی عبدالله‌پور مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه مترو یکی از مهمترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر تهران است و استفاده شهروندان از آن باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهد شد گفت: در حال حاضر بخاطر شرایط کرونا و رعایت فاصله اجتماعی، سرفاصله حرکت قطارها با حداقل زمان ممکن اجرا می‌شود و این روند همزمان با افزایش ساعت طرح ترافیک نیز ادامه خواهد داشت.

عبدالله‌پور با اشاره به اینکه، حدود ۲۵ درصد از قطارها به علت تعمیرات خارج از سرویس دهی هستند، گفت: در حال حاضر ۱۶۱ قطار از ۱۷۱ قطار موجود درخطوط هفتگانه مترو  فعال هستند و مابقی به علت تعمیرات از خطوط خارج شده‌اند. اما با توجه به اینکه ساعات طرح ترافیک افزایش می ‌یابد، زمان تعمیر قطارها نیز سرعت خواهد یافت.

وی با اشاره به پیش بینی اقدامات و تمهیدات لازم برای حضور شهروندان در شهر زیرزمینی، گفت: بر اساس تجربیات سنوات گذشته، در نخستین روزهای اجرای زمان افزایش ساعت طرح ترافیک؛ مترو با استقبال مسافران روبرو می شود. 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در ادامه افزود: شاید پیش بینی افزایش مسافر فقط برای روزها و هفته‌های نخست افزایش ساعت طرح ترافیک باشد اما به تدریج آمار کمتر شده  و به وضعیت نرمال می‌رسیم. اما از شهروندان درخواست داریم هنگام استفاده از مترو، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار