کد خبر: ۳۴۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶
شاخص کل امروز با بیش از ۲۶ هزار واحد افت در کانال یک میلیون و ۴۱۶ هزار واحد قرار گرفت.
سقوط آزاد شاخص بورس


 بورس در روز قرمز خود شاهد بیش از ۲۶ هزار واحد ریزش در شاخص کل بود. شاخص کل در کانال یک میلیون و ۴۱۶ هزار واحد قرار گرفت و مانند شاخص هم‌وزن ۱٫۸ درصد افت را ثبت کرد.

ارزش معاملات در بازار امروز حدود ۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود که افت قابل توجهی نسبت به روز گذشته داشت. فلزات اساسی امروز بیشترین تاثیر را در افت بازار داشتند. نمادهای فولاد، فارس و فملی به ترتیب با بیش از ۳۰۰۰ و ۲۰۰۰ واحد افت بیشترین تاثیر منفی در شاخص را ثبت کردند. نماد بورس با بیش از ۱۸۰۰ واحد رشد مثبت‌ترین نماد بازار امروز بود.

بورس، شستا و شپنا پرتراکنش‌ترین نمادهای امروز بازار سهام بودند. اداره بازارهای مالی، خودرو و فرآورده‌های نفتی نیز برترین گروه‌های صنعتی بازار امروز بودند.

همچنین بیشترین ارزش معامله برای نمادهای بورس، پالایش و کیان ثبت شد. خبهمن، وبملت و بورس بیشترین حجم معامله را از آن خود کردند.


در فرابورس نیز شاخص کل با بیش از ۲۴۰ واحد افت در کانال ۲۰ هزار و ۲۸۷ واحد قرار گرفت. آریا، زاگرس و شگویا بیشترین تاثیر منفی در شاخص امروز را داشتند. فجهان، فرابورس و مدیریت پرتراکنش‌ترین نمادها در بازار امروز فرابورس بودند.

بورس زیر فشار دولت است

نیما آزادی، کارشناس بازار سهام گفت: بورس به دلیل سیاست‌های کنترل قیمتی دولت زیر فشار است. از طرفی میانگین نرخ YTM اسناد خزانه اسلامی به ۲۴ درصد رسیده است و این موضوع خود احتیاط در فعالان بازار را زیاد کرده است.

وی ادامه داد: تا نقدینگی جدیدی وارد بازار نشود و تحولی اتفاق نیفتد، روند بازار بر همین منوال خواهد بود. با توجه به قیمت و ارزندگی سهم‌ها بازار پتانسیل رشد تا ۲۵ درصد را دارد. اگر دولت با مدیریت دستوری اعتماد را از فعالان سلب نکند و بازار را به حال خود بگذارد شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

 
انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار