کد خبر: ۳۴۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱
امروز حجم معاملات خرد اوراق بدهی دولتی در بازار ثانویه نسبت به آخرین روز معاملاتی با 92 درصد افزایش به 1046 میلیارد تومان رسید. این معاملات روی 36 نماد اخزا و 10 نماد اراد انجام شد.
افزایش معاملات اوراق در بازار امروز|ورود به کانال 1000میلیاردی


 معاملات عمده اوراق در بازار بدهی دولتی به 8.2 هزار میلیارد تومان رسید. این معاملات به قروش اوراق بدهی دولت در بازار اولیه مربوط میشود. وزارت اقتصاد توانسته است 7.5 همت اوارق بدهی دولتی به فروش رساند.

بررسی منحنی بازده استخراج شده از نمادهای اخزا نشان می‌دهد که نرخ‌های بازده در کلیه سررسید ها باثبات بودند. نرخ اوراق با سررسید یک سال به 24.11 درصد رسید. نرخ بازده اوراق با سررسید دو سال به 24.25 درصد رسید. نرخ بازده اوراق با سررسید سه سال به 24.29 درصد رسید. نرخ بازده اتی در سال دوم نیزبا یک دهم درصد افزایش به 24.38 درصد رسید.

در این روز منحنی نرخ بازدهی اوراق آتی دراکثر سررسید‌ها کم وبیش موازی و مماس با محور 24.4 درصد بود.

نرخ بازده نقدی و آتی

در بازار اوراق بدهی دولتی، نرخ‌های بازده اوراق در سررسیدهای زمانی مختلف از طریق عرضه و تقاضا کشف می‌شود. نرخ کشف‌شده بر اساس این سازوکار متوسط بازده نقدی نگهداری اوراق تا سررسید را نشان می‌دهد. همچنین از تفاوت نرخ‌های بازده نقدی در سررسیدهای مختلف، می‌توان برای استخراج بازده آتی مورد انتظار سرمایه‌گذاران استفاده کرد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار