کد خبر: ۳۴۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۳
در هفته گذشته شاخص کل بورس تهران افتی ۳٫۱ درصدی را تجربه کرد تا در آستانه از دست دادن کانال ۱٫۴ میلیون واحدی قرار بگیرد.
مهمترین اخبار امروز برای سهامداران بورس


 در این هفته پیش‌بینی می‌کنند بازار در این هفته روندی متعادل خواهد داشت. با این حال چه اخباری بازار امروز را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

در هفته گذشته شاخص کل بورس تهران افتی ۳٫۱ درصدی را تجربه کرد تا در آستانه از دست دادن کانال ۱٫۴ میلیون واحدی قرار بگیرد. در این هفته اما پیش‌بینی می‌کنند بازار در این هفته روندی متعادل خواهد داشت. با این حال چه اخباری بازار امروز را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ آیا شاخص امروز مثبت می‌شود؟

_مهمترین اخبار این روزها، تحت تاثیر روند مذاکرات برجامی است. رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران از تماس تلفنی بسیار سازنده با ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه و معاون وزیر خارجه چین خبر داد. به گفته مالیف هر سه کشور، توافق قوی درباره ضرورت بازگشت به پایبندی کامل به برجام دارند. ما در حال کار با یکدیگر بوده تا با همسو کردن رویکردهایمان در حالی که به سوی هفتمین دور گفت‌وگوها می‌رویم.

_مبادلات تجاری ایران و چین در ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی با افت ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۰ میلیارد و ۴۲۵ میلیون دلار رسید.

_معاون اول رئیس‌جمهور به وزرای نیرو و جهادکشاورزی دستور داد در اسرع وقت برای حل مشکل آبریز زاینده‌رود در هر سه استان چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد اقدام کنند.


_علی صالح آبادی در صدر هیاتی از مسئولان بانکی و امور خارجه به مسقط سفر کرد. دیدار با رییس بانک مرکزی،مقامات تجاری عمان، گفتگو درباره مسائل مالی (از جمله پول بلوکه شده ایران)، بانکی و اقتصادی از اهداف این سفر است.

_معاون اول رئیس جمهوری، بخشنامه ضوابط مصرف انرژی را به تمام وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری‌ها ابلاغ کرد.

_عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: برآوردها از قاچاق معکوس داروهای وارداتی و تولیدی ایران به خارج از کشور حکایت دارند. در برخی گزارش‌ها سهم این موضوع از کل داروهای کشور حتی به ۲۰ درصد نیز می‌رسد.
انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار