کد خبر: ۳۵۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
اطلاعات به‌دست‌ آمده از پتنتی متعلق به اپل نشان می‌ دهد که اهالی کوپرتینو به فکر تولید آی‌ فونی مجهز به طراحی تمام‌‌‌‌ نمایشگر هستند؛ به‌ طوری که صفحه نمایش دستگاه، به‌صورت منحنی خواهد بود و تمامی‌‌‌‌ قسمت‌‌‌‌ های کناری بدنه را پوشش می‌ دهد.

عرضه آیفون جدید با آپشن های تازه

 

 

اپل طی سال‌های اخیر، اندازه نمایشگر آی‌فون‌های خود را به‌طور قابل توجهی افزایش داده و حال به‌نظر می‌رسد که این طراحی جدید می‌تواند مدل‌های قبلی را تحت‌الشعاع قرار دهد. اولین گوشی آی‌فون در سال ۲۰۰۷ و مجهز به نمایشگر لمسی ۷/ ۳اینچی عرضه شد و با عرضه نسخه‌های جدید در هر سال، شاهد افزایش سایز نمایشگر این گوشی‌ها بودیم.
شاید یکی از موانع سد راه اپل در استفاده از نمایشگر‌های بزرگ، وجود دکمه فیزیکی هوم در گوشی‌های آی‌فون بود که نمونه آن را در مدل‌های آی‌فون SE و آی‌پد این شرکت شاهدیم، اما این شرکت با عرضه آی‌فون‌۱۰ در سال ۲۰۱۷، دکمه هوم را از طراحی گوشی حذف کرد که در پی آن، علاوه‌بر افزایش ابعاد نمایشگر، یک حاشیه باریک نیز در اطراف نمایشگر باقی ماند. این شرکت تاکنون موفق به عرضه آی‌فونی بدون حاشیه نشده است؛ اما اسناد مربوط به پتنتی متعلق به این شرکت، آی‌فونی با طراحی آینده نگرانه را نشان می‌دهد که جنس بدنه آن، کاملا از شیشه خواهد بود و صفحه نمایش دستگاه نیز تمامی قسمت پنل جلویی را دربر می‌گیرد.


اگرچه سال‌هاست که تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی، چندین مدل مجهز به نمایشگر‌های اج یا دارای انحنا را تولید کرده اند، اما هنوز محصولی که در آن کل پنل جلویی را نمایشگر دستگاه پوشش دهد، تولید نشده است. نکته جالب‌تر آنکه، این پتنت تنها به گوشی‌های آی‌فون محدود نیست و از این طراحی برای تبلت ها، محصولات پوشیدنی و دیگر دستگاه‌های الکترونیک نیز می‌توان استفاده کرد، بنابراین احتمال عرضه اپل‌واچی تمام‌شیشه‌ای با نمایشگری منحنی یا آی‌پدی مجهز به طراحی تمام نمایشگر و همچنین مک‌پرو جدید با لبه‌های منحنی بعید نخواهد بود.

اگرچه آی‌فون‌۱۳ از گلس سرامیک شیلد در قسمت جلویی پنل بهره می‌برد، اما در این پتنت درباره روش‌های مختلف ساخت پوششی تمام‌شیشه‌ای برای گوشی توضیح داده شده است. بر اساس اطلاعات این پتنت، اپل قصد دارد تا بخش منحنی جلویی و پشتی را که به لبه‌های دندانه دار مجهز شدند، به‌هم متصل کند (که به گفته اپل، ظاهری بدون درز خواهد داشت).

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار