کد خبر: ۳۵۱۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴
اخبار خودرو|قیمت خودرو در بازار
در چند روز گذشته بازار خودرو با ثبات قیمتی مواجه شده است. اما آیا ثبات قیمت‌ها موقت است یا ادامه‌دار خواهد بود؟

قیمت خودرو امروز 2 آذر 1400| پراید ثابت ماند

 

 

قیمت خودرو امروز 2 آذر 1400. قیمت خودرو امروز با نوسانات کم همراه بود.قیمت خودرو با تغیراتی کمی همره بود.قیمت خودرو با ثبات کمی همراه است. قیمت خودرو را در ادامه می خوانیم.

 

قیمت خودرو امروز 2 آذر 1400| پراید ثابت ماند

قیمت خودرو امروز 2 آذر 1400

 

 قیمت خودرو‌های داخلی در ایران به شرح زیر است:

قیمت پراید ۱۱۱ در بازار در نرخ ۱۶۸ میلیون تومان ثابت مانده است. قیمت پراید ۱۳۱ با نرخ ۱۴۸ میلیون تومان ثبت شده است.


خودرو‌های پرطرفدار در بازار

 


قیمت خودرو تیبا هاچ بک مدل ۱۴۰۰ همچنان با نرخ ۱۸۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو ۲۵۸ میلیون و پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۳۰۲ میلیون تومان ثبت شده است.

 

کدام خودروها در آمریکا سخت‌تر فروش می‌روند

با اینکه نمایندگی‌ها برخی از خودروهای پرتقاضا را ندارند و تقاضا برای خودروهای نو و دست‌دوم همچنان بالا است، برخی از خودروها همچنان در کف نمایندگی‌ها خاک می‌خورند. این خودروهایی که به سادگی به فروش نمی‌روند می‌توانند فرصت پس‌انداز مناسبی برای خریداران باشند.

تحلیل ۲۵۰ هزار خودروی نو و دست دوم فروخته شده در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ توسط ایسیکارز‌ نشان می‌دهد‌ به‌طور متوسط یک خودروی نو حدود ۳۲ روز طول می‌کشد که سر از پارکینگ منازل در بیاورد. این رقم برای خودروهای دست دوم حدود ۴۵ روز محاسبه شده است. در ماه اکتبر در مقایسه با ماه سپتامبر سرعت فروش خودروها کندتر شده است. در ماه سپتامبر متوسط زمان مورد نیاز برای خودروهای نو حدود ۵/ ۲۴ روز و خودروهای دست دوم حدود ۳۳ روز بود.

کندترین فروش خودروی نو در اکثر ایالت‌ها نیسان آلتیما است. (حداقل ۴ ایالت)

در ۱۸ ایالت سرعت فروش خودروهای سدان کند شده است.

در ۲۳ ایالات هم فروش در سگمنت شاسی بلند دست دوم کند شده است.

کندترین فروش خودروی دست دوم در اکثر ایالت‌ها ب‌ام‌و سری ۵ است.

طولانی شدن زمان فروش این مدل از خودروها به چند عامل بستگی دارد، یکی آنکه عرضه آنها خیلی بیشتر از تقاضای موجود در بازار است، دلیل دیگر آن قیمت بسیار بالای آنها است و یکی دیگر از دلایل مهم این است که آن خودرو محبوبیت چندانی نسبت به رقبا ندارد. اگر مشتریان و خریداران بدانند که یک خودرو چقدر کف پارکینگ نمایندگی منتظر مشتری مانده، به چانه‌زنی مشتری کمک می‌کند، نمایندگی هم برای فروش این خودروها دستپاچه‌تر عمل می‌کند. برای برخی از خریداران خودرو قیمت خودرو هنگام فروش و میزان آن خیلی مهم است و باید این موضوع را هم در نظر بگیرند. خودروهایی که دیرتر به فروش می‌روند ممکن است به‌طور کلی از محبوبیت پایین‌تری برخوردار باشند.


در بازار خودرو، قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان بدون تغییر دنبال می‌شود و فعالان بازار شاهد نوسانات اندکی هستند. به نظر می‌رسد متاثر از سیگنال‌های منفی دلار، قیمت‌ها در بازار خودرو هم میلی به افزایش ندارد.

در همین حال برخی از محصولات ایران خودرو در بازار افزایش قیمت ناچیزی را تجربه کردند. قیمت محصولات سایپا هم نوسان اندکی داشتند. فعلا باید منتظر ماند تا تعیین تکلیف خودرو‌های دپو شده به کجا خواهند رسید. انتظار می‌رود همین تجربه در معاملات امروز بازار خودرو هم تکرار شود.


قیمت خودرو امروز 2 آذر 1400| پراید ثابت ماند

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار